Rahanduskomisjoni esimees keeldub ERR-iga suhtlemast, Ratas lubab sekkuda ({{commentsTotal}})

{{1480076614000 | amCalendar}}

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin (KE) pole nõus ERR-i ajakirjanikega enne suhtlema, kuni tema käest on vabandust palutud. Keskerakonna esimees Jüri Ratas lubas sekkuda ja teha Stalnuhhinile selgeks, et komisjoni esimehe positsioonis sellist käitumist lubada ei saa.

Kui "Aktuaalne kaamera" soovis Stalnuhhinilt küsida nn katuserahade jagamise kohta tuleva aasta eelarves, soovitas Stalnuhhin pöörduda fraktsioonijuhi Tarmo Tamme poole.

"Arvan, et tulevikus teil need rahanduskomisjoni lood tuleb teha Tarmo Tammega. Ta on fraktsioonijuht ja ta on ka rahanduskomisjonis. Te kindlasti teate, et pärast seda, kui mind ei lastud debattidele, mina ei suhtle ERR-iga. Ei raadio ega televisiooniga. Ja nii see jääb," ütles Stalnuhhin.

Stalnuhhin tuletas meelde 2014. aasta europarlamendivalimisi [taust loo lõpus]. "Kaks korda olid raadiodebatid, kuhu erakond saatis mind. Mõlemad korrad mind ei lastud sisse lihtsalt: seisis valvur ja seisis režissöör. Nemad otsustasid, et Stalnuhhin ei pea seal olema ja mind ei lastudki sisse."

"Ma ei unusta seda mitte kunagi, kuidas üks meediastruktuur pingutab selle nimel, et keegi saaks või ei saaks kampaanias täiendavalt plusse. Siin ei ole midagi isiklikku. Olen tuhat korda seda selgitanud. Ajakirjanike suhtes ei ole mul mitte midagi isiklikku. Nii kaua, kuni need, kes käsu andsid mind mitte lasta, ei palu vabandust, on minu jaoks suhtlemine võimatu. Oma erakonnale ma seda selgitasin," lisas rahanduskomisjoni esimees.

Ratas lubab sekkuda

Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas sellist olukorda aktsepteerida ei kavatse. Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister" küsiti erakonnajuhilt, kas ta peab normaalseks, et riigikogu rahanduskomisjoni esimees boikoteerib avalik-õiguslikku ringhäälingut ja jätab seega kuulajad ja vaatajad ilma võimalusest saada osa riigikogu tähtsaima komisjoni juhi seisukohtadest, kas või riigieelarve suhtes.

"Kindlasti Mihhail Stalnuhhin peab oma ametist tulenevalt andma intervjuusid, kui ajakirjandus seda küsib. Veel enam, kui seda küsib rahvusringhääling," vastas Jüri Ratas.

"Kui see on olnud kuidagi probleemiks, siis ma aitan seda probleemi lahendada. Mihhail Stalnuhhin on valitud viiel korral riigikogusse ja ta saab aru, et uues positsioonis seda suhtlust avalikkuse osas tuleb tõsta," lisas peaminister.

Ka riigikogu esimees Eiki Nestor ei pea õigeks, et olulise komisjoni esimees ei jaga ajakirjanduses selgitusi. "Komisjoni esimehel oleks muidugi mõistlik olla kättesaadav, isegi rohkem kui tavariigikogu liikmel," ütles Nestor "Aktuaalsele kaamerale".

Allikmaa: ERR-i otsus oli sisuliselt põhjendatud

Rahvusringhäälingu valimiste kord kirjeldas 2014. aasta venekeelset Raadio 4 debatti kui erakondade esinumbrite debatti, milles oli tõesti klausel, et esinejat on lubatud vahetada juhul kui esinumbri keeleoskus pole debati jaoks piisavalt hea.

Nii esindas saates IRL-i Tunne Kelami asemel Marko Mihkelson, EKRE-t Martin Helme asemel Andres Lillemäe ja Iseseisvusparteid Vello Leito asemel Emil Rutiku.

Keskerakonna esinumbri asendamist viimasel hetkel Mihhail Stalnuhhiniga aga ei aktsepteeritud põhjendusel, et Keskerakonna toonane esinumber Edgar Savisaar oskas piisavalt vene keelt.

"Meile teadaolevalt räägib Edgar Savisaar suurepäraselt vene keelt ja selles mõttes mina pean meie toonast otsust sisuliselt igati põhjendatuks. Minu hinnangul me ei ole, veel kord rõhutan, sisuliselt eksinud, ja seetõttu ei suuda kindlasti ka mõista Stalnuhhini hoiakut," kommenteeris ERR-i juhatuse esimees Margus Allikmaa.

"Valimissaadete kord nägi ette asendamise võimaluse, kui esinumber ei valda vene keelt ehk formaalselt oleks võinud Stalnuhhini ka saatesse lubada, aga meie otsus lähtus sisulisest kaalutlusest. Sellepärast olen mina üsna kindlat arvamusel, et me ei käitunud valesti," põhjendas Allikmaa toonast otsust.

Ta lisas, et ERR-i otsus ei peegeldanud isiklikku hoiakut Mihhail Stalnuhhini suhtes.

"Kinnitan, et nendel toimetajatel, kes toona otsuse tegid, ega ka ühelgi teisel ERR-i inimesel ei saa olla poliitik Stalnuhhini suhtes erapoolikut hoiakut, seda lihtsalt ei tohi olla. Ma siiki loodan, et Mihhail Stalnuhhin, asudes juhtima riigikogu rahanduskomissioni, suhtub sarnaselt ka ERR-i," ütles Allikmaa.

Varasemalt on poliitikutest ühte konkreetset meediakanalit, sel juhul Tallinna TV-d, boikoteerinud eelmine peaminister Taavi Rõivas, kes ei lubanud linnatelevisiooni valitsuse pressikonverentsile.

Toimetaja: Taavi Eilat, Priit Luts, Merili NaelHurghada kuurort.Hurghada kuurort.
Eestlaste reisid Egiptusesse on vähenenud 100 000 võrra

Eesti Panga andmetel on eestlaste reisimine Egiptusesse võrreldes 2008 aastaga langenud umbes 100 000 reisi võrra.

Frank-Walter Steinmeier.Frank-Walter Steinmeier.
Steinmeier: ajalugu ei peaks kasutama relvana

Teisipäeval Eestisse saabunud Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier pidas kolmapäeval teaduste Akadeemia majas kõne teemal "Saksamaa ja Eesti – muutlik minevik, ühine tulevik“, millest ERR.ee tegi otseülekande ja mille täismahus videot saab vaadata käesolevas artiklis.

Uuendatud: 18:52 
Epp MäeEpp Mäe
Epp Mäe kaotas ülipõneva poolfinaali ning saab võimaluse püüda pronksi

Kui teisipäevane võistluspäev maadluse maailmameistrivõistlustel Pariisis tõi Eestile Heiki Nabi kreeka-rooma maadluse raskekaalu hõbemedali, siis kolmapäeval läks naistemaadluses matile meie teine medalilootus Epp Mäe.

Uuendatud: 15:17 
Maria Sepperi uue ettevõttega rendilepingu sõlminud Viimsi vald lubab õigeaegsel tasumisel silma peal hoida.Maria Sepperi uue ettevõttega rendilepingu sõlminud Viimsi vald lubab õigeaegsel tasumisel silma peal hoida.
Viimsi vald sõlmis lepingu Teletorni äpardunud ja võlgades toitlustajaga

Ettevõtja Maria Sepper, kes pidi avama Teletornis restorani, ent ei suutnud lepingut vaatamata tähtaegade korduvale edasilükkamisest ikkagi täita, on loonud uue, ilma maksuvõlgadeta ettevõtte, millega Viimsi vald sõlmis rendilepingu. Enamik Sepperi ettevõtetest on võlgades, kuid ettevõtja kinnitab, et tegeleb võlakoormuse vähendamisega.

Tallinn.Tallinn.
Linnapeakandidaadid vastavad | Suur-Tallinn peab sündima loomulikul teel

Kuigi Tallinna ümbritsevad rõngasvallad on tugevalt pealinnaga seotud, ei leia meerikandidaadid, et näiteks Jüri, Viimsi või Tabasalu peaks liitma Tallinnaga. Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa hinnangul juhtub see tulevikus paratamatult, kuid selle aluseks peab olema loomulik integratsioon läbi koostöö mitte sundliitmine. 

UUS ERR.ee lühidokkide sari
Martin Kuusk.Martin Kuusk.

Haiguse lugu: elu eluaegse haigusega

Väikesest peale rongide vastu huvi tundnud ning huvist endale ka ameti teinud Martin Kuusk põeb haigust nimega sclerosis multiplex. Sportlikust, elurõõmsast ja pidevalt naljatlevast mehest on võimatu peale vaadates aru saada, et teda tabanud tõbi kuulub tegelikult tõsiste krooniliste haiguste hulka.

ARVUSTUS
Birgitta Festival 2017. "Tosca".Birgitta Festival 2017. "Tosca".

Birgitta kasvatab uut publikut peale

Saatuse tahtel uuele kunstilisele juhile edasi liikunud Birgitta Festival on klassikat hindava püsipubliku kõrval võtnud missiooniks kasvatada peale ka uut ja uudishimulikku publikut, kelle maitse tabamiseks on paletti laiendatud. Selle kinnituseks on alates tänavusest aastast igal aastal kavas ka üks lasteetendus.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.