Haapsalu lasteaialapsed külastasid Kaitseliidu Lääne malevat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Haapsalu Pääsupesa lasteaed otsustas teha isadepäeva eel oma mudilaste elu põnevamaks ja viis nad Kaitseliidu Lääne maleva staapi ehk paika, kuhu varem lapsed uudistama pole pääsenud.

Millist varustust peab kandma, kui on vaja pikalt metsas olla, kuidas pidada raadiosidet, milliste masinatega sõidavad kaitseliitlased - nendele ja paljudele teistele küsimustele said põnnid kolmapäeval vastuse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Staabi külastamise plaan oli lasteaial juba ammu. "See sündmus sai alguse juba suvel, kui üks kasvatajatest hakkas rääkima, et teeks sügisel isadepäeva raames midagi toredat väikestele lastele," selitas Lääne maleva nooremveebel Heiki Magnus.

Raadioside proovimiseks jaotati lapsed staabihoones mitme toa vahel. Üks rühm sai kutsungiks Õun ja teine Pirn. Nutitelefoniga võrreldes käivad asjad seal veidi teistmoodi.

Kui lapsed said võrrelda, kuidas erineb kaitseliitlase kiiver jalgratturi omast, siis kasvataja proovis mudilaste abiga, kas tema ramm käib üle suurest seljakotist.

Enamiku laste jaoks oli päev avastusretk. Mõnel oli aga teadmisi teistest enam. Näiteks ühe lapse isa kuulub ise ka Kaitseliitu.

Staapi tulid mudilased kondimootori jõul, kuid tagasitee lasteaeda läks lihtsamalt, sest sinna sõidutas neid Kaitseliidu veok.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: