Putin loodab teha Vene bürokraatia reipamaks tehismõistuse abiga

{{1573319700000 | amCalendar}}
Venemaa president Vladimir Putin.
Venemaa president Vladimir Putin. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Tehisintellekti tehnoloogiad teevad Venemaa bürokraatliku menetluse reipamaks ning see on tähtis ühiskondlikule stabiilsusele, ütles president Vladimir Putin.

"Tehisintellekti tehnoloogiate rakendamise potentsiaal on tohutu. On äärmiselt tähtis, et tehisintellekti tehnoloogiad aitavad kõrvaldada bürokraatliku masina loiduse ja kohmakuse ning järsult suurendab halduslike menetluste läbipaistvust ja tõhusust," lausus president.

Ta rõhutas, et see on ühiskonna stabiilsusele äärmiselt tähtis. "Sest ainult siis näevad inimesed, mida riik teeb ja kuidas ning millest ta otsuste tegemisel lähtub," ütles president Moskvas laupäeval ühel tehisintellekti konverentsil.

Tehisintellekti võimed tuleb suunata üksikutele probleemidele. Lõppastmes muudab see kogu avaliku sektori ülesehitust ja kvaliteeti, lisas Putin.

"See on väga tähtis tingimus nende massiivsete probleemide lahendamiseks, millega meie riik silmitsi seisab."

President rõhutas, et Venemaa suudab ja temast peab saama tehisintellekti vallas juhtiv riik.

Kõikides valdkondades, kaasa arvatud riigikaitses, sõltub areng tehisintellektist, ütles Putin.

"Tehisintellekt on kolossaalse jõuga ressurss. Need, kellel seda on, rebivad teistest kaugele ette ning saavad tohutu konkurentsieelise."

Putin lubas toetust tehisintellektiga tegelevatele idufirmadele

Putin lubas toetada ka tehisintellektiga tegelevaid idufirmasid, kutsudes samas üles tasakaalule isikuandmete kaitse õiguse ja maksimaalse avalikustamise vahel.

"Me peame tagama maksimaalse vabaduse loovusele, ettevõtlusalgatusele, looma parimad võimalikud tingimused, soodsa sõbraliku ruumi kõigile, kes asutavad idufirmasid, riskivad, toovad turule läbimurdelisi tooteid," ütles Putin. "Sellised inimesed peaksid olema kindlad, et neid vajatakse ja toetatakse ning et nad suudavad saavutada edu ja saavutada edu just siin, Venemaal."

See eeldaks tema sõnul mugava ja tõhusa riskikapitali rahastamismehhanismi loomist ning muidugi on vaja eemaldada tehnoloogia reguleerimise tõkked, seadusandlikud piirangud ja anda tehisintellektile rohkem andmeid, et järjekindlalt kõrvaldada sageli ebavajalikke tõkkeid nende kasutamiseks ja lisas, et samas tuleb tagada kodanike huvide ja õiguste austamine.

"Loomulikult, me oleme kõik teadlikud, et siin on väga peen joon, me peame leidma selle tasakaalu maksimaalse teabe avaldamise ja inimeste õiguste vahel sellise teabe kaitsele, kuid nad arvavad, et selline kaitse tuleb tagada," sõnas Venemaa president. "Ainult intellektuaalselt ettevalmistatud inimesed saavad tehisintellekti süsteemi luua ja kapitaliseerida."

"Peame oluliselt suurendama tarkvaraarendajate, matemaatikute, arvutilingvistide, andmetöötlusspetsialistide väljaõppe mahtu ja kvaliteeti. Tehisintellekti valdkonnas peaksid juhtima Venemaa ülikoolid ja kolledžid," rääkis Putin.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: