Google piirab poliitilisi reklaame ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1574345520000 | amCalendar}}
Foto: Lionel Bonaventure/AFP Photo/Scanpix

Google ei luba edaspidi sihitatud poliitilisi reklaame, mis on suunatud inimestele vastavalt nende võimalikule poliitilisele eelistusele. Eesti meedia- ja reklaamiturule sel muudatusel tõenäoliselt suurt mõju ei ole.

Samuti ei ole edaspidi võimalik poliitilistel kampaaniatel sobitada oma võimalike valijate andmebaasi Google'i kasutajate andmebaasiga selleks, et suunata reklaami inimesteni YouTube'is ja Google'i otsingus, vahendas BBC.

Google rakendab selliseid piiranguid esimesena umbes nädala jooksul Suurbritannias, teistes riikides hakkavad need kehtima hiljem.

Samas saab poliitilisi reklaame jätkuvalt suunata inimestele vanuse, soo ja asukoha järgi.

Google lisas, et asub võitlema ka selgelt eksitavate sõnumitega reklaamides. Sellega asub ettevõte tegelema vastupidiselt Facebookile, mille juht on öelnud, et tema sotsiaalvõrgustik ei tegele poliitiliste kandidaatide või kampaaniate faktikontrolliga. Hiljem on Facebook siiski rõhutanud, et see ei tähenda, et asjaga üldse ei tegeleta.

Strateeg: Eesti reklaamiturgu piirang eriti ei mõjuta

Meediaagentuuri Initiative digimeedia strateeg Karl Mattias Õige ütles, et tegu on globaalse trendiga piirata poliitreklaami, nagu on juba teinud Twitter ja Facebook.

"Google'i tänane tegevus langeb sinna kahe vahele, kus otseselt ei keelata poliitreklaami tegevust, kuid piiratakse natuke selle võimalusi. Küll aga täna rahvusvahelises võtmes Google niivõrd ei piira, vaid kontrollib sõnumi faktilist täpsust ja selle korrapärasust avalikus ruumis," selgitas Õige "Aktuaalsele kaamerale".

Eesti reklaamiturgu piirang Õige arvates kuigivõrd ei mõjuta. "Globaalsete trendidega võrreldes pigem vähem, sest meie valimite hulk on niivõrd palju väiksem, et antud tehnoloogiasse investeerimise kulu kärbiks oluliselt efektiivsust nii väikese sihtrühma tabamisel," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael, Mart Linnart

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: