Anne Raistele anti üle kirikute nõukogu oikumeeniline aastapreemia

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) andis kolmapäeval Pirita kloostris toimunud kontsertpalvusel Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanikule Anne Raistele üle 2019. aasta oikumeenilise aastapreemia.

Otsus Anne Raistele oikumeenilise aastapreemia andmise kohta tehti EKN-i koosolekul 21. novembril.

Anne Raiste on alates 1994. aastast kajastanud regulaarselt kirikuelu sündmusi Eesti Rahvusringhäälingu uudistesaadetes, eeskätt "Aktuaalses Kaameras", märkis EKN pressiteates.

Kajastamist on leidnud nii EKN-i kui selle liikmeskirikute uudised ja tegevused, samuti kiriklikud pühad ning religiooni roll ühiskonnas. 2019. aasta märtsikuus viibis Anne Raiste koos ERRi võttegrupiga Roomas ja Vatikanis, kajastades nii Rooma-Katoliku Kiriku omaaegse peapiiskopi Eduard Profittlichi õndsakskuulutamise protsessi dokumentide üleandmist Pühale Toolile kui ka paavst Franciscuse audientsi, kus osalesid teiste hulgas paavsti 2018. aastal toimunud Eesti-visiidi korraldamises osalenud inimesed.

Anne Raiste on pälvinud eelnevalt tunnustuse erinevate EKN-i liikmeskirikute poolt, näiteks piiskop Platoni III järgu ordeni 2009. aastal ja EELK meediapreemia 2014. aastal.

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: