Anne Raistele anti üle kirikute nõukogu oikumeeniline aastapreemia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) andis kolmapäeval Pirita kloostris toimunud kontsertpalvusel Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanikule Anne Raistele üle 2019. aasta oikumeenilise aastapreemia.

Otsus Anne Raistele oikumeenilise aastapreemia andmise kohta tehti EKN-i koosolekul 21. novembril.

Anne Raiste on alates 1994. aastast kajastanud regulaarselt kirikuelu sündmusi Eesti Rahvusringhäälingu uudistesaadetes, eeskätt "Aktuaalses Kaameras", märkis EKN pressiteates.

Kajastamist on leidnud nii EKN-i kui selle liikmeskirikute uudised ja tegevused, samuti kiriklikud pühad ning religiooni roll ühiskonnas. 2019. aasta märtsikuus viibis Anne Raiste koos ERRi võttegrupiga Roomas ja Vatikanis, kajastades nii Rooma-Katoliku Kiriku omaaegse peapiiskopi Eduard Profittlichi õndsakskuulutamise protsessi dokumentide üleandmist Pühale Toolile kui ka paavst Franciscuse audientsi, kus osalesid teiste hulgas paavsti 2018. aastal toimunud Eesti-visiidi korraldamises osalenud inimesed.

Anne Raiste on pälvinud eelnevalt tunnustuse erinevate EKN-i liikmeskirikute poolt, näiteks piiskop Platoni III järgu ordeni 2009. aastal ja EELK meediapreemia 2014. aastal.

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: