Taimekasvatuse instituudi kunstikonkursi võitis abstraktne seeme

Võidutöö
Võidutöö "Tera". Autor/allikas: Talis Taim

Jõgeval asuva Eesti Taimekasvatuse Instituudi teraviljade aretuskeskuse õueala kunstikonkursi võitis Fred Truusi ja Rainer Kaasik-Aaslavi teos "Tera", mis läheb maksma 22 000 eurot.

Žürii tegi valiku 17 töö hulgast ja valis võitjaks Fred Truusi ja Rainer Kaasik-Aaslavi teose "Tera". Fred Truus on nüüdisaegse sepakunsti viljeleja ning Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala õppejõud ning Rainer Kaasik-Aaslav on ehte- ja metallikunstnik.

"Tera" autorite kirjelduse järgi kujutab roostevabast terasest skulptuur abstraktset seemet, paiknedes vertikaalsel teljel maa ja taeva vahel, peegeldades Eesti rahva suhet teraviljadega läbi aja. Töö eesmärgiks oli luua ümber oma telje pöörlev täiuslik vorm. Skulptuur läks maksma 22 000 eurot + käibemaks.

Kunstikonkursi žüriisse kuulusid Eesti Kunstnike Liidu esindajad Reimo Võsa-Tangsoo ja Elin Kard,  Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Tiina Tammet ja Gregor Taul, Taimekasvatuse instituudi direktor Mati Koppel ning žürii esimees Eesti Taimekasvatuse Instituudi uue hoone üks arhitektidest Maiu Hirtentreu arhitektuuribüroost Boa. Hääletusõiguseta ekspertidena osalesid žürii töös RKAS-i esindaja Enno Parker ja Taimekasvatuse instituudi uue hoone teine arhitekt Jürgen Lepper.

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt ühe protsendi eest soetada kunstiteoseid. Seadus rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoste hinna ülempiir on 65 000 eurot. Summadele lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks.

Toimetaja: ERR

Allikas: RKAS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: