Elurikkuse Erakond arutab üldkogul tulevikuplaane

Lauri Tõnspoeg ja Artur Talvik.
Lauri Tõnspoeg ja Artur Talvik. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Elurikkuse Erakond (ERE) koguneb jaanuari lõpus Tartusse üldkogule, et arutada, kas kohalikele valimistele vastu minna iseseisvalt või liituda mõne teise erakonnaga.

"Lähme Tartusse, vaatame üksteisele sügavalt silma ja mõtleme välja, mis variandid on," ütles erakonna juhatuse liige Lauri Tõnspoeg ERR-ile.

"Variante on loomulikult mitu. Alati on võimalik kellegagi koos minna kohalikele valimistele, teha ühine nimekiri, jääda istuma eraldi erakondadesse. On ka variant luua ühine erakond kellegagi," täpsustas Tõnspoeg ja lisas, et eelistatud on ikkagi iseseisva erakonnana jätkamine.

Tõnspoja sõnul teeb ühise erakonna loomise keeruliseks Eesti seadusandlus. Samas märkis ta, et ühisosa on otsitud nii Vabaerakonna kui ka Rohelistega ja ka teiste väiksemate erakondadega.

"Selles vallas on kindlasti ERE-le kõige sarnasem Vabaerakond, kellega meil on nii demokraatia kui ka loodushoiu poole pealt suhteliselt sarnane vaade. Rohelistega on meil vähem imelikul kombel ühisosa. Rohelised võiksid ühineda sotsidega, kui nad tahavad suuremaks kasvada," rääkis Tõnspoeg.

Tõnspoeg märkis, et Rohelistel jääb sisust puudu ja nad ei tea, mida teha, et tegelikult Eesti loodust päästa.

"Nad on nagu linnainimeste roheline erakond," märkis Tõnspoeg.

"Ja Eesti 200 on selline suhteliselt arusaamatu uus Reformierakond või midagi sellist. Nendega ka meil ühisosa liiga suur ei ole," lisas Tõnspoeg.

Elurikkuse Erakonna üldkogu toimub 25. jaanuaril Tartus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: