Sikkut: riigi IT taseme hoidmiseks vajame täiendavalt 100 miljonit eurot

Siim Sikkut
Siim Sikkut Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti investeeringud riigi IT-valdkonda on suurusjärgu võrra väiksemad kui peaks ning seetõttu vajaks sektor 2021. aastal ja sellele järgnevatel aastatel riigieelarvest täienavalt 100 miljonit eurot, leiab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide asekantsler, Eesti IT-juhiks nimetatud Siim Sikkut.

"Me teame riigi eelarvestrateegia taotluste põhjal, et praeguseks ehitatud digiriigi kestmise kindlustamiseks on riigiasutustel ja omavalitsustel puudu 50–60 miljonit eurot aastas. See summa võimaldaks klaarida arendus- ja taristuvõlad, minna üle
pilvelahendustele, teha töökohateenused korda ja turvaliseks," kirjutas Sikkut teisipäeval Postimehes ilmunud arvamusloos.

"Ligi teist sama palju ehk 40–50 miljonit aastas vajame 2021. aastal ja edaspidi IT-arenduste järgmiseks järguks. Seni ehitatud infosüsteemide uuendamiseks ja ümberehitamiseks, uute lahenduste, nagu tehisintellekti ehk krattide kasutuselevõtuks, vajaliku digiriigi baastaristu, nagu digiidentiteedi või X-tee uuendusteks," jätkas Eesti IT-juht, tõdedes, et kui riik ei leia 2021. aastaks ja edaspidi sadat miljonit lisaeurot, tuleb midagi IT-alal teadlikult tegemata jätta ning ambitsioone tagasi tõmmata.  

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: