Martin Repinski ei saanud kõrgeimat riigisaladuse luba

Riigikogu liige Martin Repisnki (KE) ei saanud kõrgeimat riigisaladuse luba ning ta siirdus riigikaitsekomisjonist põhiseaduskomisjoni.

Repinski hinnangul oli NATO saladuste loast keeldumise põhjuseks asjaolu, et ta käib tihti Venemaal, tegeleb äriasjadega ja üritab tuua investeeringuid Venemaalt Eestisse ning vastupidi aitab Eesti ärimeestel laiendada ettevõtlust Venemaal, kirjutas Delfi.

"Jah, see vastab tõele," tunnistas Repinski.

"Arvan, et põhjus, miks mulle ei antud NATO saladuste luba, peitub asjaolus, et käin tihti Venemaal. Tegelen äriasjadega ja üritan tuua investeeringuid Venemaalt Eestisse ning vastupidi aidata Eesti ärimeestel laiendada ettevõtlust Venemaal. Praegu proovin näiteks käivitada Venemaal kitsefarmi," põhjendas Repinski.

"Tegelen Eesti ja Venemaa kontaktide vahendamisega erinevates valdkondades. Ma ei ole nendest asjadest teinud kunagi saladust, aga kui see sai takistuseks NATO saladuste loa väljastamisel, siis austan seda otsust. Ma ei soovi aastate jooksul kogunetud kontaktidest ja koostööst loobuda," lisas Repnski.

Põhiseaduskomisjonis tahab Repinski seista enda sõnul selle eest, et Eesti põhiseaduse teises peatükis sõnastatud kõigi ja igaühe õigused oleksid alati kaitstud ning et põhiseaduses sõnastatud rahvusvähemuste kaitse ja autonoomiapõhimõtted saaksid Eesti elus ka reaalsuseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: