Repinski tegi ettepaneku kaks liiget Keskerakonnast välja arvata

Martin Repinski riigikogus.
Martin Repinski riigikogus. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Keskerakonna Jõhvi osakonna esimees Martin Repinski tegi ettepanku Arthur Sepperni ja Eduard Easti erakonnast väljaarvamiseks, kuna nad kahjustasid Jõhvi vallavanema umbusaldusavaldusele alla kirjutades erakonna mainet.

Keskerakonna Jõhvi osakonna esimees Martin Repinski ütles Keskerakonna Facebooki lehel olevas postituses, et Seppern ja East kirjutasid alla Jõhvi vallavanema Max Kauri umbusaldusavaldusele ja seetõttu võiks nad erakonnast välja arvata.

"Keskerakonna põhikiri näeb ette, et juhatus võib erakonna mainet kahjustanud isiku erakonnast välja arvata. Siin ei saa olla kahtepidi arvamust," ütles Repinski.

Repinski hinnangul on Kaur oma tööga hästi hakkama saanud.

"Tahan rõhutada, et umbusalduse algataja ei ole Keskerakond, vaid selle taga on üksikud volikogu liikmed, kes kasutavad Keskerakonna kaubamärki ning seisavad kitsa seltskonna ärihuvide eest. Keskerakond tahab Jõhvis ka edaspidi võimul olla ja tegeleme praegu fraktsiooni uue koosseisuga," ütles Repinski.

Lisaks Seppernile ja Eastile kirjutasid eelmisel neljapäeval umbusaldusavaldusele alla veel üheksa volikogu liiget. Umbusaldajad heidavad vallavanemale ette suutmatust kontrollida oma otseste alluvate tööd ja otsuste vastuvõtmist, mis on kahjustanud Jõhvi valla mainet.

Jõhvi vallavanem Max Kaur kuulub samuti Keskerakonda.

Eduar East on olnud Keskerakonna liige 2. jaanuarist 2014 ja Arthur Seppern 16. märtsist 1999.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: