Pühapäev on lipupäev ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti lipp
Eesti lipp Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pühapäeval, 2. veebruaril, kui tähistatakse Tartu rahulepingu sõlmimise 100. aastapäeva, on Eestis lipupäev. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud, Eesti lipu võivad heisata ka kõik teised.

Lipp heisatakse hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul. Tallinnas loojub päike 2. veebruaril kell 16.40.

Sajandi möödumist rahulepingu sõlmimisest Eesti ja Nõukogude Venemaa vahel tähistatakse Eestis suurejooneliselt ning sellega lõpeb ka Eesti Vabariigi loomise 100. aastapäeva tähistamine. Tähistamine algas juba eelmise aasta detsembris ning kulmineerub pühapäeval. Pidustuste ajal on rahulepingu originaal välja pandud Eesti Rahva Muuseumis. Pidustuste kavaga saab tutvuda Tartu linna veebilehel.

2. veebruaril 1920 kirjutati Tartus alla rahulepingule Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel.

Tartu rahuga lõppes Vabadussõda ning Venemaa tunnustas tingimusteta ja igaveseks Eesti Vabariigi iseseisvust, määrati kindlaks Eesti-Vene riigipiir ja kooskõlastati vastastikused julgeolekutagatised. Järgnevalt tunnustasid Eesti Vabariiki de jure paljud riigid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: