Perearstide ettepanek: kolme esimest haiguspäeva ei peaks töötajad tõendama haiguslehega

Karmen Joller
Karmen Joller Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Perearstid tegid haigekassale ettepaneku haiguslehtede määramine ja haiguspäevade tasustamine ümber korraldada, näiteks pakutakse, et kolmel esimesel haiguspäeval ei peakski inimesed oma haigust tööandjale töövõimetuslehega tõendama ja võiksid koju jääda kokkuleppel tööandjaga.

Haigekassa juhile Rain Laanele saadetud ettepanekus soovis arstide nimel esinenud perearstide seltsi juhatuse liige Karmen Joller, et haigekassa arutaks haiguslehtede küsimust tööandjatega, kirjutab Eesti Päevaleht. Arstide arvates ei vaja lühemad haigestumised arsti sekkumist ning ära jääksid töövõimetuslehtedega seotud telefonikõned, see vähendaks perearstikeskuste halduskoormust ja tööandjatel oleks suurem võimalus oma töötajaid distsiplineerida.

Haigekassa avalike suhete juht Evelin Trink kinnitas, et Jolleri püstitatud küsimus on olnud perearstidega kohtumisel jutuks. "Oleme lühidalt suhelnud ka tööandjatega, aga praegu rohkem veel midagi esile tuua pole," ütles ta.

Tööandjate keskliidu juhi Arto Aasa sõnutsi tutvustas haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ettepanekut kolmapäeval tööandjate tervishoiu töörühmas. Aas nentis, et ametlikku seisukohta tööandjatel veel pole, ent nad on esialgu ettevaatlikud, sest kuritarvituste oht võib veelgi suureneda.

Sotsiaalministeeriumis valmistatakse praegu ette esmatasandi tervishoiu tugevdamise eelnõu ja kolme esimese haiguspäeva töövõimetuslehtede kohta seni muudatusi ette nähtud ei ole, ent sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juhi Heli Paluste sõnul ei ole selle lisamine menetluse hilisemas etapis välistatud.

See-eest on eelnõusse kirjutatud teine perearstide töökoormust leevendav muudatus, mis annab pereõele õiguse töövõimetuslehti avada ja lühikeste kuni viiepäevaste juhtude korral ka lõpetada.

Sotsiaalministeeriumi eesmärk on saata eelnõu valitsusse septembriks, niisiis jõuab see esimesele kooskõlastusringile lähinädalatel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: