SDE Tartu abilinnapead on Gea Kangilaski ja Asko Tamme

Foto: ERR

Reedel saavad ametliku kinnituse Tartus Keskerakonna asemel Reformierakonnaga võimuliitu astunud sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) abilinnapea kandidaadid, kelleks on Gea Kangilaski ja Asko Tamme.

Gea Kangilaski ütles ERR-ile, et tema saab rahanduse valdkonna ja Asko Tamme kultuuri ja hariduse abilinnapeaks. SDE-le kuulub nüüd koalitsioonilepingu järgi ka volikogu esimehe koht, kelleks erakond seab üles Lemmit Kaplinski.

"Kedagi kuskilt me sisse ei toonud, pikk pink on meil Tartuski," ütles Kangilaski.

Kangilaski ja Tamme on Tartu volikogu liikmed, samuti Kaplinski.

Reformierakonna Tartu piirkonna juhatus ja Tartu linnavolikogu fraktsioon otsustasid lõpetada Tartu linnavolikogus koostöö Keskerakonnaga ning luua SDE-ga uue koalitsiooni. Põhjuseks oli Keskerakonna pikaleveninud sisetüli.

Tartu linnavolikogus on Reformierakonnal 20, sotsiaaldemokraatlikul erakonnal kaheksa, Keskerakonnal seitse, EKRE-l viis ning Isamaal neli kohta. Lisaks on volikogus valimisliidul Tartu Heaks kolm ja valimisliidul Tartu Eest kaks esindajat.

Toimetaja: Anvar Samost

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: