Saaremaal kolme hukkunuga avarii põhjustanu võeti vahi alla

Saaremaal hukkus rängas avariis kolm inimest.
Saaremaal hukkus rängas avariis kolm inimest. Autor/allikas: Irina Mägi

Pärnu maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse võtta kaheks kuuks vahi alla mees, kes kahtlustuse järgi põhjustas Saaremaal 11. jaanuaril purjuspäi raske liiklusõnnetuse, milles hukkus kaks naist ja väike laps.

Õnnetuses ka ise viga saanud mees pääses haiglast välja kolmapäeva pärastlõunal ning peeti kohe kahtlustatavana kinni, teatas Lääne ringkonnaprokuratuur.

"Praeguseks kogutud tõendite põhjal on 11. jaanuari sündmust väga raske õnnetuseks nimetada," ütles prokurör Rainer Amur. "Kui inimene juhib autot purjus peaga, ületades veel ka kiirust, ja põhjustab mitme inimese hukkumise, pole see mitte õnnetus, vaid liikluskuritegu. Vahistamine on prokuratuuri hinnangul ainus viis kindel olla, et mees uuesti joobeseisundis rooli ei istu või karistuse hirmus pakku ei lähe," ütles prokurör.

Vahistamistaotlusega väidab prokuratuur, et olemas on põhjendatud kahtlus selle kohta, et õnnetuse hetkel Audi roolis olnud mees on niisuguse kuriteo toime pannud.

Mees on kahtlustatavana üle kuulatud, kuid menetluse huvides ei kommenteerita enne uurimise lõppu tema ütluste sisu, samuti muid kriminaaluurimise käigus tuvastatud asjaolusid.

Kriminaalasja uurib Lääne prefektuur ning juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: