RKAS andis Patarei merekindluse uuele omanikule üle

Riigi Kinnisvara (RKAS) juhatuse esimees Kati Kusmin ja Urmas Sõõrumaa US Investist allkirjastasid kolmapäeval üleandmise-vastuvõtmise akti, millega pea 200-aastase ajalooga Patarei merekindlus anti üle uuele omanikule Nikolai Esimene OÜ-le.

Ainulaadse arhitektuuriga Patarei merekindluse uus omanik on US Invest AS-i tütarettevõte Nikolai Esimene OÜ. Patarei müüdi avalikul enampakkumisel 4,601 miljoni euroga.

Müümise eesmärk oli leida merekindluse alale arendaja, kes korrastaks Patarei merekindluse kui olulise mälestise ning arendaks välja Tallinna linnale ja Kalamajale olulise piirkonna ja tervikkeskkonna.

Patarei merekindlus asub Põhja-Tallinnas Tallinna merepiiril. Ainulaadse arhitektuurse ja omapärase sisearhitektuurse lahendusega merekindlus on äratuntav nii maalt kui ka merelt. 

Ala koosneb neljast kinnistust: Kalaranna tn 28, Kalaranna tn 30, Kalaranna tn 32 ja Vesilennuki tn 2 , mille suhtes kehtivad Patarei ja Lennusadama piirkonna detailplaneeringud. Detailplaneeringutest tulenevad õigused ja kohustused lähevad üle uuele omanikule.

Vaata, kuidas Patarei tulevikus välja hakkab nägema (visioonid Arhitekt11):

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: