Liibüa rahvusvahelise toetusega valitsus lahkus rahukõnelustelt

Suitsusammas Tripoli sadamas.
Suitsusammas Tripoli sadamas. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Liibüa rahvusvahelise toetusega valitsus teatas teisipäeva hilisõhtul, et lahkus Genfi rahukõnelustelt, kuni agressorist sõjapealiku Khalifa Haftari rikkumiste hukkamõistmise osas ei võeta selget seisukohta.

"Me teatame oma osaluse peatamisest Genfi kõnelustel," edastati pealinnas Tripolis baseeruva valitsuse ametlikus avalduses.

Samas tabas sõjast räsitud Liibüa pealinna sadamat teisipäeval raketilaviin.

"Raketid lendasid üle meie peade ja tabasid ühte Al-Shaabi sadama kaid," ütles linna keskel asuva Dahra linnaosa elanik AFP-le. "Siiani on tulnud üle 15 raketi ja pommitamine jätkub."

Sadamapiirkonnast tõusnud suitsusammas oli jälgitav kogu Tripolis. Riigi idaosa valitsusele lojaalsete vägede ülema Haftari kuudepikkuse operatsiooni eesmärk on kukutada võimult ÜRO tunnustatud rahvusliku ühtsuse valitsus.

Raketirünnakut keegi seni omaks võtnud ei ole.

Raketituli oli jaanuaris kehtima hakanud õrna relvarahu hiliseim rikkumine.

Haftar alustas oma rünnakut Tripolile eelmise aasta aprillis, kuid pärast algset kiiret edenemist takerdusid tema väed pealinna servas.

Lahingutes on hukkunud üle 1000 inimese ja ÜRO andmetel kodust olnud lahkuma sunnitud umbes 140 000 inimest.

Haftarit toetavate Venemaa ja Türgi vahendatud relvarahu jõustus 12. jaanuaril. Mõlemad pooled süüdistavad teineteist selle rikkumises.

ÜRO tervitas teisipäeval uut Euroopa Liidu mereoperatsiooni, mille eesmärgiks on jõustada Liibüas palju rikutud relvaembargo, sellal kui sõdivad pooled kohtusid Genfis sõjalisteks kõnelusteks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: