Lavly Perling hakkab nõustama Ukraina õigusriigi reforme ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lavly Perling.
Lavly Perling. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Endine riigi peaprokurör Lavly Perling taandub prokuratuurist ning hakkab nõustama Ukraina õigusriigi reforme.

20. veebruaril allkirjastasid Eesti Idapartnerluse Keskus ja ÜRO projektiteenuste büroo (UNOPS) vastastikuse mõistmise memorandumi "Õigusriigi reformide toetamine Ukrainas politsei, riigiprokuratuuri ja hea valitsemistava valdkonnas (PRAVO Police)".

Eesti põhisuunaks saab abistamine ja nõustamine prokuratuuri reformimise abipaketi raames, mida hakkab koordineerima juhtiv riigiprokurör Lavly Perling.

"Ukraina prokuratuuri juhtkond teeb jõupingutusi, et muuta oma ühiskonda prokuratuuri reformide abil ausamaks ja avatumaks. Koostöös Eesti Idapartnerluse Keskusega annan hea meelega oma teadmised, kogemused ja energia Ukraina kolleegide teenistusse. Taandun hetkel Eesti prokuratuuri tegevusest, kuid minu tänaste kolleegide ja asutuse, mille tegevusse ning arengusse olen panustanud enam kui 20 aastat, käekäik läheb mulle edaspidigi korda," ütles Perling.

Prokuratuuri reformimise abipakett on osa laiemast projektist PRAVO Police. Projekti, kuhu kuulub kokku 12 abipaketti, rahastab Euroopa Liit ja viib ellu ÜRO projektiteenuste büroo (UNOPS) kooskõlastatult Euroopa Liidu nõustamismissiooniga (EUAM). Eesti on varem nõustanud projekti infotehnoloogia küsimustes, aidates seeläbi kasvatada 45 000 Ukraina politseiniku võimekust. Ligi aasta tegutseb PRAVO Police projekti arendamise juures UNOPSi vanema strateegilise nõunikuna endine Eesti sise- ja justiitsminister Andres Anvelt.

Perlingust sai riigi peaprokurör 2014. aastal. Tema ametiaeg lõppes eelmise aasta oktoobris.

Algselt soovis justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa), et Perling jätkaks peaprokurörina ka teisel ametiajal. Kuigi Isamaa valitsuspartneritest Keskerakond seda toetas, oli EKRE sellele vastu ja Aeg asus otsima uut kandidaati. Perling jätkas riigipeaprokuröri kohusetäitjana 2. veebruarini. Pärast seda jäi ta veel prokuratuuri tööle juhtiva riigiprokurörina.

Jaanuaris nimetas valitsus riigi uueks peaprokuröriks Andres Parmase.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: