Valitsus nimetas riigi peaprokuröriks Andres Parmase

{{1578558240000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Vabariigi valitsus nimetas neljapäevasel istungil Andres Parmase riigi uueks peaprokuröriks.

Peaminister Jüri Ratase sõnul oli valitsus Parmase nimetamisel üksmeelne. "Ma soovin talle jõudu. Ma soovin, et ta teeks oma tööd professionaalselt, et ta teeks oma tööd läbipaistvalt. Ma kindlasti usun, et ta teeb seda. Ma täiesti mõistan, et ta saab aru, kui suur vastutus see on," ütles Ratas "Aktuaalsele kaamerale".

Parmas on alates 2014. aastast töötanud Tallinna ringkonnakohtu kriminaalkolleegiumi kohtunikuna ning lisaks alates 2017. aastast Kosovo kohtu erikolleegiumide kohtunikuna. 2013.–2014. aastal osales ta EULEX-i Kosovo missioonil apellatsioonikohtu nõunikuna.

Aastatel 2003–2013 oli ta riigikohtu kriminaalkolleegiumi nõunik ning alates 2003. aastast on ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna kriminaalõiguse õppejõud.

Parmas on 2005. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrantuuri ning jätkab õpinguid doktorantuuris.

Riigi peaprokuröri nimetab justiitsministri ettepanekul ametisse valitsus, olles ära kuulanud riigikogu õiguskomisjoni arvamuse. Riigi peaprokuröri ametiaeg kestab viis aastat. Parmas astub ametisse alates 3. veebruarist 2020.

Eelmise riigiprokuröri Lavly Perlingu ametiaeg lõppes mullu oktoobris. Algselt soovis justiitsminister Raivo Aeg, et peaprokurörina jätkaks Perling. Kuigi Isamaa valitsuspartneritest Keskerakond seda toetas, oli EKRE sellele vastu ja Aeg asus otsima uut kandidaati.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: