Koroonatöörühm soovitab lennujaama ja sadamasse termokaamerad panna

{{1582883340000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Sotsiaalminister Tanel Kiige juhtimisel moodustatud töörühm saatis reedel valitsuse liikmetele ettepanekud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Muu hulgas soovitab töörühm laiendada koroonaviiruse testimise regionaalset võimekust ning paigaldada lennujaama ja sadamasse termokaamerad riskipiirkonnast saabujate hulgast võimalike haigestunute tuvastamiseks.

Kiik möönis vajadust olla valmis, et senisele ühele kinnitatud haigusjuhule tuleb lisa. "Eile kogunenud töörühm pidas vajalikuks tõsta veelgi kõigi pädevate asutuste valmisolekut ja võimekust ning tõhustada teavitustööd. Ühtlasi leiti, et kõikjal avalikes ruumides võiks luua täiendavaid võimalusi käte desinfitseerimiseks," märkis minister.

Töörühm tegi ettepaneku tõsta regionaalset võimekust koroonaviiruse testimiseks. Testimise võimekus tuleb lisaks terviseameti laborile luua esimeses etapis ka Tartu Ülikooli Kliinikumis, samuti kaalutakse võimekuse loomist Ida-Viru keskhaiglas ja Pärnu haiglas.

Samuti pidas töörühm vajalikuks paigaldada Tallinna lennujaama ja Tallinna Sadama Vanasadamasse termokaamerad, et tuvastada riskipiirkonnast saabujate hulgas võimalikke haigestunuid, keda suunata vajadusel tervisekontrolli.

Kiik lisas ERR-ile antud intervjuus, et sotsiaalministeerium on suhelnud termokaamerate pakkujatega ning süsteem võiks tööle hakata juba järgmisel nädalal.

Ühtlasi kutsub sotsiaalministeerium kokku rahvusvaheliste reisijate vedude töörühma.

Töörühm toetas terviseameti soovitust, et riskipiirkonnast saabunud inimesed võiksid jääda kokkuleppel tööandjaga töölt kaheks nädalaks eemale, et jälgida oma tervist. Haigestumise kahtluse korral tuleks võtta ühendust perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220.

Koolivaheaja pikendamist või haridusasutuste sulgemist töörühm põhjendatuks ei pidanud. Igal haridusasutusel on õigus langetada kaalutletud otsus ja teha vajalikke muudatusi õppekorralduses. Töörühm toetas terviseameti soovitust, et riskipiirkonnast tulnud õpilastele võiks anda kahe nädala jooksul pärast saabumist võimaluse koduõppeks.

Samuti toetas töörühm välisministeeriumi ja terviseameti soovitusi mitte reisida koroonaviiruse riskipiirkondadesse (eeskätt Hiina, Põhja-Itaalia, Iraan, Singapur, Jaapan, Lõuna-Korea) ning vaadata tervikuna oma reisivajadused üle.

Kultuurisündmuste ja spordiürituste piiramist või keelamist töörühm praeguses olukorras põhjendatuks ei pea. Ürituste korraldajatel soovitatakse lähtuda rangematest hügieeninõuetest, sh luua täiendavaid võimalusi käte desinfitseerimiseks.

Töörühm tegi ettepaneku katta täiendavate meetmete rakendamisest tingitud kulud. Esmased koroonaviiruse tõkestamisega seonduvad lisakulud on termokaamerate, isikukaitsevahendite ja desinfitseerimisvahendite soetamine ning täiendav inimressurss. Sotsiaalministri töörühm esitab koostöös rahandusministeeriumiga vajalikud arvutused ning lisataotlused.

Töörühma koosolekul osalesid sotsiaalministeeriumi, terviseameti, haigekassa, siseministeeriumi, päästeameti, politsei- ja piirivalveameti, välisministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi, kultuuriministeeriumi, kaitseministeeriumi ja rahandusministeeriumi eksperdid.

Valitsukabinet koguneb ettepanekuid arutama esmaspäeval kell 11.

Oluline info viirustehooajaks Autor/allikas: Sotsiaalministeerium

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: