Soome valitsus tegi teatavaks sammud koroonaviiruse tõkestamiseks

Soome peaminister Sanna Marin tegi neljapäeval toimunud pressikonverentsil teatavaks hulga meetmeid, mis võetakse kasutusele koroonaviiruse COVID-19 leviku piiramiseks.

Näiteks tühistatakse mai lõpuni kõik avalikud üritused, millest on osa võtmas rohkem kui 500 inimest, vahendas Yle.

Valitsus soovitab ka, et kõigil epideemiariikidest saabuvatel inimestel tuleks tööandjaga leppida kokku tööle naasmise aja teemal. Ka laste ja noorte puhul tuleb kokku leppida lasteaiast ja koolist eemalolekus.

Marini sõnul tasuks praegusel hetkel reisiplaanidest loobuda ning kui ikkagi tuleb reisida, siis tuleks end välisministeeriumis arvele võtta.

Eriti ettevaatlik tuleks olla suheldes riskigruppidesse kuuluvate inimestega - eakate ja krooniliste haiguste all kannatavate inimestega. Valitsus tõhustab koroonaviirusega seotud teavitustööd.

Kõigile koroonaviirusega nakatunutele tagatakse valitsuse kinnitusel vajalik arstiabi ning tervishoiusüsteemile eraldatakse selle ülesande täitmiseks lisaressursse.

Marini sõnul võetakse ulatuslikumate piirangute korral kasutusele juba eriolukorda puudutav seadus. Hetkel aga valitsus selle sammu astumist vajalikuks ei pea. Samas võib erinevaid uusi reegleid või piiranguid lähiajal juurde tulla.

Soome võimude kinnitusel on saanud kinnituse 50 uut nakatumist. Seega on Soomes koroonaviirusesse nakatunud nüüdsest kokku 109 inimest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: