EELK soovitab jumalateenistusi kuulata raadiost ja mitte kirikusse tulla

EELK peapiiskop Urmas Viilma
EELK peapiiskop Urmas Viilma Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku konsistoorium andis kogudustele korralduse soovitada inimestel lähinädalatel kirikusse tulemise asemel osaleda pühapäevasel jumalateenistusel raadio või interneti kaudu. Ära jäetakse kõik teenistused ja muud sündmused, kus osalejaid sada või rohkem.

Kogudustes, kus pühapäevasel või nädalasisesel jumalateenistustel osaleb tavapäraselt enam kui sada inimest, on jumalateenistuse ära jätmise alternatiiviks täiendavate jumalateenistuste läbiviimine samal päeval või nädala sees selleks, et hajutada inimeste kogunemist samal ajal ainult ühele teenistuse, teatas EELK.

"Nendes kirikutes on oluline, et vabatahtlikud abilised või koguduse töötegijad piiraksid saja osaleja täitumisel uute inimeste sisenemise kirikusse. Kirikusse mitte pääsejate ees tuleb vabandada ja neile selgitada olukorra tõsidust. Samuti tuleb kõiki tulijaid informeerida võimalusest osaleda alternatiivsetel jumalateenistustel," seisab korralduses.

Korralduse järgi peab jumalateenistustel osalejaid juhendama, et nad üksteist tervitades või rahusoovi edastades väldiksid füüsilist kontakti ning piirduksid suulisele tervitusele lisaks peanoogutuse või kummardusega. Kirikupinkidesse istuvad inimesed peaksid hoidma üksteisega vähemalt meetrist distantsi, teatas EELK.

Lisaks korraldas EELK pidada kõikides kogudustes vahemikus 13. kuni 25. märts avalike missade asemel sõnajumalateenistusi.

"Samal ajal kinnitada inimestele, et säilib eraviisilise pihi ja armulaua vastuvõtmise võimalus, mille soovist saab anda koguduse õpetajale teada. Koguduse õpetajal korraldada armulaua jagamine oblaadi veini sisse kastmisega ja inimesele otse keelele asetamisega. Rangelt jälgida, et armulauariistad ja jagaja käed oleks eelnevalt puhtad, vajadusel desinfitseeritud," seisab korralduses.

Nendes EELK kogudustes, kus on eeldada, et jumalateenistusel või mõnel teisel kiriklikul sündmusel osaleb sada või enam osalejat, tuleb vastavad jumalateenistused, ametitalitused, kontserdid, konverentsid, seminarid, koolitused või muu suurem üritus edasi lükata või ära jätta.

Kogudused peaksid lisaks tõsiselt kaaluma kuni märtsikuu lõpuni ka väiksemate kokkusaamiste – laulukooriproovide, piiblitundide, leeritundide, vestlusringide, palvetundide ning muude rühma- ja ringitundide ära jätmist või edasilükkamist, seisab korralduses.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: