Riik soovitab tungivalt reisifirmadel inimesed välismaalt kohe koju tuua

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kojulendamine võib varsti muutuda võimatuks. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) saadab laupäeval kõikidele reisiteenust pakkuvatele ettevõtetele ja erialaliitudele kirja tungiva palvega tuua kohe, ent hiljemalt kolmapäeva hommikuks koju kõik välismaal viibivad kliendid. Ministeerium palub reisiettevõtjatelt kiiret tegutsemist ja mõistvat suhtumist.

"Olukorras, kus koroonaviiruse levik kasvab ja riigid panevad piire kinni, on mõistlik oma inimesed tagasi koju tuua," ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas. "Võimalus, et tagasipöördumine osutub kas väga raskeks või koguni võimatuks, kasvab iga tunniga," lisas minister.

Kõikidel inimestel tuleb arvestada, et olukord muutub kiiresti ning osadesse riikidesse minnes ei saa sinna sisse või võib sattuda karantiini. Seetõttu soovitab ministeerium tungivalt reisiettevõtjatel korraldada praegu reisidel viibivate inimeste Eestisse naasmine viivitamatult.

"Reisijate ohutus ja turvaline koju naasmine on meie jaoks prioriteet ning paneme kõigile reisiettevõtjatele südamele kiirelt tegutseda," sõnas Aas.

Samuti on mõistlik järgida välisministeeriumi soovitusi lähikuudel mitte reisida välismaale ega kutsuda välisriikide inimesi Eestisse. Pärast reisilt naasmist, kui tegemist on riskipiirkonnaga, peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Jälgida tuleb oma tervist ning terviseameti juhiseid.

Kui pakettreisil olev reisija on jäänud välismaale "lõksu", on võlaõigusseadusest tulenevalt reisikorraldaja kohustuseks anda raskustesse sattunud reisijale viivitamata abi, eelkõige asjakohast teavet tervishoiuteenuste, kohalike ametiasutuste ja konsulaarabi kohta, samuti aidata reisijat sidepidamisel ja alternatiivsete reisivõimaluste leidmisel. Tulenevalt võlaõigusseadusest, kui vältimatute ja erakorraliste asjaolude tõttu ei ole pakettreisilepingus kokku lepitud viisil võimalik korraldada reisija tagasireisi, kannab reisikorraldaja kulud vajalikule majutusele kuni kolm ööd reisija kohta.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: