Swedbank lihtsustab ajutiselt maksepuhkuse võtmist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Swedbank
Swedbank Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kuna koroonaviiruse leviku tõttu on olukord majanduses järsult muutunud ning paljud inimesed ja ettevõtted on sattunud raskesse seisu, lihtsustab Swedbank maksepuhkuse võtmist. Intresse tuleb aga laenudelt edasi tasuda.

Swedbanki era- ja äriklientidel on ajutiste makseraskuste tekkimisel võimalik taotleda kuni kuue kuu pikkust, kodulaenudeklientidel kuni aastast maksepuhkust. Klientidel on võimalik laenu põhiosa maksed edasi lükata, lisatasusid ja lisatingimusi sellega ei kaasne, teatas ettevõte. Intresse tuleb aga laenu pealt ka maksepuhkuse ajal tasuda.

"Praeguses olukorras kogevad paljud perekonnad ja ettevõtted stressi ka seoses oma majandusliku olukorra halvenemisega. Usume, et võimalus vähendada igakuiste laenumaksete suurust ilma lisatasude ning lisatingimusteta annab neile sellel keerulisel ajal kindlust juurde," ütles Swedbank Eesti juht Olavi Lepp. "Sellegipoolest on äärmiselt oluline, et klient esitaks laenupuhkuse taotluse kindlasti enne, kui tal tasumata laenumaksete tõttu juba võlgnevus tekib."

Laenupuhkus on mõeldud pandeemia tõttu tekkinud olukorras ootamatult ja ajutiselt tulu või töö kaotanud ettevõtetele ja peredele. Lihtsustatud tingimustel maksepuhkust saavad võtta need ettevõtted, kellel siiani makseraskusi ei esinenud.

Nii era- kui ka ärikliendid saavad maksepuhkust taotleda internetipanga vahendusel alates reedest.

Laenupuhkust rakendatakse laenu põhiosa maksetele, intressimakseid tuleb endiselt tasuda. Edasilükatud põhiosa maksete summa jaotatakse ülejäänud laenuperioodile. Kliendil on võimalik mistahes ajal, ka kokkulepitust varem, asuda laenumakseid taas tavapärase maksegraafiku järgi tasuma.

Lisaks on seoses praeguse olukorraga võimalik kaupmeestel taotleda maksepuhkust makseterminalide üüri tasumisel.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: