Teisipäeval tuvastati koroonaviirusesse nakatumine 33 inimesel

{{1584520680000 | amCalendar}}
Kuressaare haigla testis nädalavahetusel koroonaviirust autost.
Kuressaare haigla testis nädalavahetusel koroonaviirust autost. Autor/allikas: Foto: Margus Muld / ERR

18. märtsi hommikuks oli Eestis koroonaviirus diagnoositud 258 inimesel, alates 31. jaanuarist on kokku tehtud 2020 COVID-19 testi, teatas terviseamet.

Enamikul koroonaviirusega patsientidel on kerged sümptomid. Maakondade lõikes elab enim haigestunuid Harju- ja Saaremaal.

Haiglaravil viibi kolmapäeva hommiku seisuga kolm inimest -  kaks neist kergemalt, üks raskemalt. Nakatunud viibivad Pärnu haiglas ja Tartu ülikooli kliinikumis.

Võru politseiuurijal tuvastati koroonaviirus

Lõuna prefektuur teatas, et Kagu jaoskonna politseiuurijal tuvastati 17. märtsi õhtupoolikul koroonaviirus ning ta viibib kodusel ravil. Nakkusohu vältimiseks alustati teisipäeval Võru politseimaja desinfitseerimisega. Kolmapäeva hommikuks olid puhastustööd politseimajas lõppenud.

"Ööl vastu 17. märtsi tõusis Kagu jaoskonna sisetööd tegeval politseinikul palavik, mistõttu pöördus ta viivitamatult meedikute poole. Teisipäeva hommikul antud koroonaviiruse testi tulemused kinnitasid juba sama päeva õhtul, et meie kolleeg on nakatunud," vahendas Kagu jaoskonnajuht Tamar Tamm.

Ta lisas, et külmetusele sarnaste sümptomitega on koju tervist jälgima saadetud veel kolm Võru politseiametnikku, kellele tehakse esimesel võimalusel testid.

Jaoskonna juht selgitas, et pärast proovitulemusest teada saamist tellisime Võru politseimaja desinfitseerimise.

Tamm lisas, et viiruspuhangu edasise leviku tõkestamiseks suunas jaoskond kaugtööle kõik need politseimaja töötajad, kelle töö iseloom seda võimaldab. "Politseiteenus on jätkuvalt tagatud ja patrulli töö häiritud ei ole," sõnas Tamm.

 COVID-19 tuvastamisest

Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus täna terviseameti, Tartu ülikooli kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru keskhaigla ja Pärnu haigla laborites. Tänase seisuga suudavad laborid analüüsida päeva jooksul 500-600 proovi, teatas terviseamet.

Testimise võimekus on ameti teatel piisav nende inimeste jaoks, keda on vaja testida -  ennekõike raskelt haiged ja riskirühmadesse kuuluvad inimesed, sealhulgas eakad ja krooniliste haigustega inimesed.

Juhuvalimi testimist on kavas rakendada vaid niinimetatud eesliini töötajate testimiseks, kes võivad nakkust edasi kanda riskirühmade patsientidele – tervishoiu- ja hoolekandeasutuste töötajatele ja teistele elutähtsaid teenuseid osutavatele inimestele. Nii isikukaitsevahendid kui testimisvahendid, sealhulgas diagnostikumid on muutunud defitsiidiks kogu Euroopa Liidus ja tuleb arvestada, et neid peab jätkuma pikemaks perioodiks, ilmselt kuudeks, märkis amet.

Tervishoiuressursside võimalikult säästlikuks kasutamiseks ei ole viiruse kasvavat levikut arvestades kergemate viirushaiguse tunnustega patsientide testimine enam otstarbekas, teatas terviseamet.

  • Sümptomite avaldumisel tuleb helistada perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220, kust antakse käitumisjuhised.
  • Tugeva hingamisraskuse või õhupuuduse korral helistage hädaabinumbrile 112. Testi vajalikkust hindab arst ning seda tehakse meditsiinilisel näidustusel.
  • Kui inimene haigestub, siis peaks ta igal juhul püsima kodus ja võimalusel teavitama haigestumisest inimesi, kellega ta on olnud viimastel päevadel lähikontaktis.
  • Kui sümptomid on kerged – köha, väike palavik, siis tuleb püsida kodus ja vajadusel leevendada sümptomeid.
  • Haigussümptomite (palavik, köha, nohu) leevendamiseks soovitab terviseamet sümptomaatilist ravi käsimüügiravimitega.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: