"Suud puhtaks" vastas ekspertide abil distantsõpet puudutavatele küsimustele

{{1585061880000 | amCalendar}}
Foto: ERR

ETV otsesaade "Suud puhtaks" võttis selle nädala saates fookusesse distantsõppe. Vaatajate küsimustele vastasid haridusvaldkonna spetsialistid.

Koroonaviiruse tõttu käib Eesti koolides enneolematu hariduseksperiment, täielik distantsõpe, mis tänase teadmise kohaselt jätkub veel nädalaid. Kodus õppimine puudutab praegu pea kolmandikku eestimaalastest, sh 153 000 üldhariduskoolide õpilast, üle 15 000 õpetaja ning tuhandeid lapsevanemaid. Tegelik ulatus on aga veelgi laiem, sest kodu- ja e-õpe mõjutab ka lasteaedasid ja ülikoole ning huviharidust.

Distantsõpe tabas Eesti hariduselu täiesti ootamatult ja nii uuriski "Suud puhtaks" teisipäeval, kuidas on õpetajad, koolid ja hariduse tugisüsteem ootamatuks muutuseks valmis, kuidas toetada kodus õppivaid lapsi nii, et meel püsiks rõõmus ja juurde tuleks ka koolitarkust, ning mida peaks meeles pidama lapsevanem, kui töö kõrvalt tuleb kohati üle võtta ka õpetaja roll.

Küsimustele vastasid SA Innove Rajaleidja Harjumaa juht Urve Sellenberg, Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi teadur Grete Arro, haridusministeeriumi üldharidus-, keele- ja noortepoliitika asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts, kliiniline psühholoog Triinu Tänavsuu, HITSA esindaja Heli Aru-Chabilan, Pärnu Vanalinna Põhikooli inglise keele õpetaja Kriste Talving, füüsikaõpetaja Toomas Reimann ning Marina ja Jüri Kurvits.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: