Välisministeerium kutsub Eesti kodanikke Venemaalt naasmisega kiirustama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vene ametnik kontrollimas reisijate kehatemperatuuri Pulkovo lennujaamas.
Vene ametnik kontrollimas reisijate kehatemperatuuri Pulkovo lennujaamas. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.com / Sergei Mikhailichenko

Välisministeerium kutsub Venemaal lühiajaliselt viibivaid Eesti kodanikke kiirustama Eestisse naasmisega, kuna Vene valitsus otsustas alates esmaspäevast oma riigi piirid sulgeda.

"Venemaa valitsuse otsusega sulgeb Venemaa Föderatsioon homsest, 30. märtsil piirid. Sellega seoses soovitab välisministeerium tungivalt lühiajaliselt Venemaal viibivatel Eesti kodanikel ja elanikel Venemaalt tänase päeva jooksul Eestisse naasta," teatas ministeerium.

Samas rõhutas välisministeerium, et alates esmaspäevast võib piiriületusprotsess Venemaalt väljumiseks olla väga komplitseeritud. Venemaa valitsuse otsus puudutab kõiki sõidukite, raudtee ja jalakäijate piiripunkte, sealhulgas Narva-Ivangorodi piiripunkti jalgsi ületamist.

Välisministeeriumile teadaolevalt on alates homsest Venemaale sisenemine ja ka riigist väljumine lubatud vaid erandjuhtudel. Erandite alla kuuluvad:

- Venemaa poolt akrediteeritud diplomaatiliste ja konsulaaresinduste töötajad, rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad ja nende pereliikmed;
- Rahvusvahelise transpordi teenuse osutajad;
- Vene kodanike pereliikmed (abikaasad, vanemad, lapsed, kasulapsed), kellel on selle tõestamiseks vastavad dokumendid (erand kehtib ainult Venemaale sisenemiseks, mitte väljumiseks);
- Riiki sisenemine või väljumine sugulase surma puhul.

Hetkel pole Venemaa ametivõimud avaldanud ametlikku selgitust, kas ja mis alustel saavad Eesti kodanikud ja elanikud alates esmaspäevast riigist lahkuda. Seetõttu palub välisministeerium Venemaal ajutiselt viibivatel Eesti elanikel lähtuda teadmisest, et esmaspäevast ei pruugi neil olla võimalik riigist lahkuda.

Välisministeerium teatas, et on ühenduses Venemaa ametivõimudega ja annab täpsema info selginedes sellest jooksvalt teada.

Reedel, 27. märtsil peatas Venemaa ka liini- ja tellimuslennud välisriikide lennujaamadesse ja vastupidi, välja arvatud lennud Vene kodanike tagasitoomiseks koroonaviiruse levikuga riikidest või lennud, mis toimuvad Venemaa valitsuse erikorralduste alusel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: