USA demokraadid lükkasid presidendikandidaadi nimetamise edasi

{{1585846320000 | amCalendar}}
Demokraatide kandidaadid Joe Biden ja Bernie Sanders debatil.
Demokraatide kandidaadid Joe Biden ja Bernie Sanders debatil. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters/Kevin Lamarque

USA demokraadid lükkasid seoses murega koroonaviiruse pärast viie nädala võrra edasi oma suurkogu, kus nimetatakse erakonna kandidaat novembrikuisteks presidendivalimisteks, kus ta läheb vastamisi praeguse riigipea Donald Trumpiga.

Kongress toimub nüüd 17. augustil.

"Meie praeguses ebakindlas õhustikus on kõige mõistlikum võtta lisaaega, et jälgida sündmuste arengut ja anda oma parteile parim võimalus turvalise ja eduka suurkogu läbiviimiseks," ütles demokraatide kongressikomitee esimees Joe Solmonese.

Otsus langetati pärast seda, kui erakonna tõenäoline nominent Joe Biden väljendas toetust algselt 13.-16. juuliks Milwaukeesse kavandatud suurkogu edasilükkamisele, et oleks suurem võimalus ohutult inimeste kohalviibimine tagada.

Mõõduka ekspresidendi Bideni ainsaks vastaseks on erakonna vasakut tiiba esindav Vermonti senaator Bernie Sanders.

Ühendriikides on kuum valimiskevad jäänud koroonaviiruse varju. Mõlemad kandidaadid on kampaaniat teinud virtuaalselt. Seevastu Trump on viiruse tõttu saanud rohkelt tähelepanu, kuigi osalt negatiivset.

Koroonaviirusest tingitud seisak ajas läinud nädalal töötushüvitist taotlema veel 6,65 miljonit USA töölist, mis on ajalooliselt kõrge näitaja, teatas riigi tööministeerium neljapäeval.

Töötushüvitise esmkordsete taotlejate arv oli 28. märtsil lõppenud nädalal kaks korda suurem kui nädalal enne seda, teatas ministeerium.

"Pea iga kommentaare pakkunud osariik tõi välja COVID-19 viiruse mõju," on öeldud ministeeriumi raportis, kus märgiti ka laiemat mõju rohkematele tööstusharudele, eriti aga hotellidele ja ka töötlevale tööstusele ja jaekaubandusele.

USA-s on pandeemia algusest registreeritud 5926 surma COVID-19 tagajärjel. 

Johns Hopkinsi ülikooli andmetel on Ühendriikides kinnitust leidnud juba üle 243 000 nakatumise, millest rohkem kui 30 000 viimase 24 tunni jooksul.

Kõige rohkem kannatab viirusepandeemia käes New York, kus on registreeritud ligi 50 000 nakatumist ja pea 1500 surma.

Maailmas ületas neljapäeval uude koroonaviirusesse nakatumiste arv miljoni ja surmajuhtumite arv 50 000 piiri.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: