15. juuni 2020 võib saada ühekordselt lipupäevaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti
Eesti Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuivõrd 15. juunil möödub 100 aastat Eesti vabariigi esimese põhiseaduse vastuvõtmisest, tegi justiitsministeerium ettepaneku kehtestada 15. juuni 2020 ühekordselt lipupäevaks.

Eesti Vabariigi esimese põhiseaduse vastuvõtmisest 100 aasta möödumine on oluline tähtpäev, mille tähistamiseks on käesoleval aastal kavandatud arvukalt erinevatele sihtrühmadele mõeldud üritusi.

Valitsus võib ühekordselt otsustada Eesti lipu heiskamise riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustele ning avalik-õiguslikele juriidilistele isikutele ka muul ajal. Ühtsustunde väljendamiseks võivad lipu heisata ka kõik teised.

Eelnõu esitatakse kooskõlastamiseks järgmistele asutustele ja institutsioonidele, kellele lipu heiskamise kohustus laieneb: riigikogu, riigikohus, riigikontroll, õiguskantsler, riigikantselei, Eesti Pank, ministeeriumid, Eesti linnade ja valdade liit ning kohtute haldamise nõukoda ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Kooskõlastamisel on eelkõige teavituslik eesmärk - et asutused oleksid teadlikud lipupäeva kehtestamisest ning lipu heiskamise kohustusest.

Aastal 2020 täitub 100 aastat Eesti Vabariigi esimese põhiseaduse vastuvõtmisest: Asutav Kogu võttis põhiseaduse vastu 15. juunil 1920 ja see jõustus sama aasta 21. detsembril. 

Justiitsministeerium tähistab 2020. aastat põhiseaduse aastana, et tutvustada ühiskonnale tavapärasest põhjalikumalt ja mitmekülgsemalt inimeste põhiõigusi. Erilist tähelepanu pööratakse inimeste õiguste ja kohustuste tasakaalu selgitamisele ning iseäranis noorte teavitamisele põhiseaduse rollist. Juubeliaasta tähtsaim päev 15. juuni, kuid sündmusi ja tegevusi jätkub terve aasta peale.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: