Prantsusmaa prognoosib kaheksaprotsendist majanduslangust

Foto: SCANPIX/Reuters/Charles Platiau

Prantsusmaa valitsus langetas majanduskasvu hinnangut, pärast seda, kui president Macron teatas liikumispiirangute pikendamisest. Kuue protsendi asemel pakutakse languseks nüüd kaheksa protsenti.

Valitsus prognoosib suurettevõtete, iseäranis lennufirma Air France võlakoormuse suurenemist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Poolest märtsist kehtivad liikumispiirangud puudutavad 67 miljonit inimest. Prantsuse valitsus suurendas abimeetmeete kogusummat 100 miljardi euroni, mis lubab maksuleevendusi ning toetusi töötajatele. Eraldi seitsme miljardi suurune fond on väikeettevõtjate toetamiseks.

Panuseid tõstavad ka kindlustusettevõtted, et leevendada tekkivaid riske. Piirangute pikendamine suurendab avaliku sektori võlakoormust üheksa protsendini SKTst.

Piirangute pikendamine süvendab Prantsuse rahandusministri hinnangul majanduslangust

"Oleme eeldanud võlgade tekkimist, mis päästaks rohkem ettevõtteid, olgu siis tegu väikese restoraniga kuskil keset Prantsusmaad või siis suure tegijaga majanduses nagu Air France. Järgmine valik on selles, mis on esmane: tervist puudutav julgeolek või majanduskasv? Tervis mõistagi!" ütles rahandusminister Bruno Le Maire.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: