Baltimaade ja Soome piiride avamist hakatakse järgmisel nädalal arutama

Urmas Reinsalu
Urmas Reinsalu Autor/allikas: ERR

Neljapäeval arutas valitsus regionaalpiiride avamist ning ettepanek moodustada Baltimaade ja Soome välisministritega komisjon, mis räägiks läbi omavaheliste piiride avamist, on tehtud.

Kolmapäeval kirjutas ERR-i uudisteportaal, et peaminister Jüri Ratas leppis Läti ja Leedu ametikaaslastega Krišjanis Karinši ja Saulius Skvernelisega kokku, et Balti riigid moodustavad ühise töögrupi, mille eesmärk on koordineerida piirangute leevendamist piiridel.

Neljapäeval arutati teemat valitsuses ja välisminstri Urmas Reinsalu sõnul on ta teinud ettepaneku luua komisjon Baltimaade ja Soome esindajatest, mis arutaks piiride avamist.

"Ma olen palunud juba järgmisel nädalal koosolekut Balti välisministrite vahel ja palunud ka Soome välisministriga koosolekut, kus siis oleks võimalik kuulata ka nende riikide esindajate nägemusi," ütles Reinsalu ERR-ile.

Kuupäeva, mil regionaalsed piirid avatakse Reinsalu ei andnud, lisades, et sääraseid tinglikke kuupäevi ei ole veel olemas.

"Need kujunevad välja samm-sammult liikumisel ja suhtlusel," lisas Reinsalu.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: