EL lõdvendab ajutiselt nõudeid pankadele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1588079760000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liit leevendab ajutiselt pankadele seatud nõudeid, et pangad saaksid pandeemias kannatavatele ettevõtetele ja majapidamistele rohkem laene anda.

Komisjoni hinnangul vabastab paindlikkuse suurendamine täiendavat laenuraha suurusjärgus 450 miljardit eurot.

Euroopa Komisjoni majanduse asepresident Valdis Dombrovskis ütles, et komisjon kasutab Euroopa panganduse reeglite maksimaalset paindlikkust ja teeb täiendavalt ettepaneku sihipärasteks seadusandlikeks muudatusteks, et pangad saaksid likviidsuse kraane avatuna hoida ja ettevõtted ning majapidamised saaksid raha, mida nad vajavad.

Konkreetsete ettepanekutena soovib Euroopa Komisjon edasi lükata kapitalinõuete karmistamise, toetada riiklike garantiide soosivamat kohtlemist ja leevendada reegleid finantsvõimenduse arvutamisel.

Komisjon kutsub pankasid ja järelevalvet maksimaalse paindlikkuse rakendamisele moratooriumide puhul. Pandeemia tõttu tekkinud ajutine võimetus laene tagasi maksta ei tähenda, et pangad peaksid automaatselt olulisel määral oma reserve suurendama.

Samuti kutsub komisjon pankasid vastutustundlikule käitumisele kriisis ehk mitte maksma dividende ja suhtuma väga konservatiivselt preemiate maksmisse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: