Soome taasavab mai keskel alg- ja põhikoolid

Koolide sisekliimast tulenevad mõjutused on väga sarnased büroohoonete sisekliima mõjudega.
Koolide sisekliimast tulenevad mõjutused on väga sarnased büroohoonete sisekliima mõjudega. Autor/allikas: Victor Björkund/Creative Commons

Soomes taasavatakse 14. maist alg- ja põhikoolid, kui riigis asutakse leevendama koroonapiiranguid, teatasid ministrid kolmapäeva õhtul pressikonverentsil.

"Lähtudes epidemioloogide nõuandest ei ole erakorraliste piirangute jätkamine alg- ja põhiharidusele enam õigustatud," ütles peaminister Sanna Marin.

Valitsusjuht ütles, et õppetööle naastakse järk-järgult. Õppetöö võib toimuda vahetustega ja koolides võib õppetöö läbiviimiseks kasutada ka teisi ruume peale klasside.

Haridusminister Li Andersson märkis, et Soomes on tuldud toime koroonaepideemia ohjeldamisega.

"Laste põhiõigusi ei tohi piirata rohkem kui on hädavajalik," ütles ta.

Peaminister Marin ütles, et teiste piirangute saatus, seal hulgas rohkem kui kümne inimese kogunemise keeld, otsustatakse mai alguses.

Soome terviseamet teatas kolmapäeval, et koroonaviirusesse on nakatunud 4906 inimest, neist 166 viimase ööpäeva jooksul. Koroonasurmade arv kerkis viimase ööpäevaga seitsme võrra 206-ni. Haiglaravil on 208 inimest, neist 51 intensiivravil.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: