Valitsuskabinet arutab neljapäeval Tallinkile laenu andmist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinki uusim laev Megastar
Tallinki uusim laev Megastar Autor/allikas: Tallink/Andres Raudjalg

Valitsus arutab neljapäevasel kabinetinõupidamisel Tallink Grupile 150 miljoni eurose likviidsuslaenu andmist. Peaminister Jüri Ratase sõnul peaks arutelule järgnema ka valitsuse otsus.

"Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister on täna valmiduses seda ülevaadet valitsusele andma ja sellele peaks loomulikult järgnema valitsuse otsus. Seda me hakkame ka pealelõunat arutama," ütles peaminister Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.

Tallink on esitanud läbi Kredexi taotluse riigilt 150 miljoni euro suuruse likviidsuslaenu saamiseks. Kredex on praeguseks ka omalt poolt saatnud Tallinkile tutvumiseks võimalikud laenutingimused.

Majandusminister Taavi Aas ütles kolmapäevasel pressikonverentsil, et valitsus arutab laevafirmale laenu pakkumist juhul, kui laenuläbirääkimiste käigus selle tingimuste osas kokkuleppele jõutakse.

Valitsuse istungil oli neljapäeval arutluse all ka kaubanduskeskuste üürnikele renditoetuse maksmine. Valitsus ei jõudnud renditoetuse tingimuste osas otsust langetada ning jätkab seda arutelu samuti kabinetinõupidamisel.

Lisaeelarve näeb ette 300 miljonit eurot riigifirmade või strateegilise tähtsusega ettevõtete tarbeks. Kõik laenutaotlused, mis on suuremad kui 10 miljonit eurot, peavad saama eraldi valitsuse heakskiidu. Seni on ainsa taotluse esitanud Tallink.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: