Lüganuse tunnistas koolidirektori vallandamise ebaseaduslikkust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Heidi Uustalu.
Heidi Uustalu. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Lüganuse vald tunnistab, et möödunud aasta lõpus tehtud vallavalitsuse otsus vallandada Kiviõli 1. keskkooli direktor Heidi Uustalu oli ebaseaduslik, mis tähendab, et kohtuvaidlust selle üle ei tule ning kohus saab otsuse teha olukorras, kus menetluse pooled on ühel meelel.

"Olen rääkinud vallavalitsuses juristiga ja vallasekretäriga ning tegelikult on nemadki seisukohal, et see vallandamine oli ebaseaduslik," ütles Lüganuse vallavanem Andrea Eiche Põhjarannikule.

Kui enne teatas Lüganuse vallavalitsus oma kohtule esitatud seisukohas, et vald Heidi Uustalu hagi ei tunnista, siis eelmisel nädalal saadeti kohtusse uus seisukoht, mille kohaselt võtab vald hagi omaks.

Kohtuistung Uustalu hagi arutamiseks Lüganuse vallavalitsuse vastu peaks kava kohaselt toimuma Viru maakohtu Jõhvi kohtumajas 18. mail.

Eiche sõnul lisavad ka väljastpoolt vallavalitsust antud seisukohad, õiguskantsleri arvamusest kuni tööinspektsiooni juristi omani, veendumust, et Uustalu vallandamine oli õigusvastane.

Heidi Uustalu ei olnud sel esmaspäeval veel teadlik, et vald tema hagi kohtus õigeks võtab, tema sõnul ei ole vallavalitsus talle siiani ka mingeid kohtuvälise kokkuleppe ettepanekuid teinud.

"Mina tean praegu seda, et lähen esmaspäeval kohtusse kohale."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: