Kohus algatas Solarise kino saneerimismenetluse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1589448240000 | amCalendar}}
Solaris
Solaris Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinnas Solarise kaubanduskeskuses tegutsev Solaris Kino esitas Harju maakohtule saneerimistaotluse, mille kohus rahuldas. Keskusele tuli selline otsus üllatusena ja info jõudis neile pressi vahendusel.

Apollo Groupi kuuluv Solaris Kino OÜ teatas saneerimismenetluse algatamisest eelmisel nädalal BNS-i vahendusel.

Harju maakohtu pressiesindaja Viivika Siplane kinnitas ERR-ile, et menetlus on algatatud, saneerimisnõustajaks määrati Toomas Saarma ja saneerimiskava vastuvõtmise tähtajaks hiljemalt 3. juuli.

Solaris Kino teatel ei ole neil seni õnnestunud leida Solarise keskuse omanikega mõistlikku renditingimuste ja kõrvalkulude kokkulepet. See omakorda on takistanud kinosaalide arendamisse investeerimast.

Ettevõtte kinnitusel on senistel tingimustel kino opereerimine Solarises muutunud võimatuks ja saneerimismenetluse luhtumisel tuleb tegevus seal lõpetada.

Solarise keskuse juhile Rauno Miljandile tuli kino lõpetamise väide üllatusena, sest keskusele ei ole nad sellist sõnumit edastanud. Lisaks ei luba seda üürileping, märkis ta.

Miljand ütles, et praegu toimuvad keskuse ja kino vahel läbirääkimised, et küsimus lahendada. Nende omavahelises lepingus tema kinnitusel rikkumisi ei ole.

Kino kavatsus saneerimist alustada oli keskuse juhatusele ootamatu ja sellest said nad teada pressiteate vahendusel.

"Tavapärases olukorras tuleks üürnik meie jutule, et kuulge, meil on keeruline olukord, lahendame selle kuidagi ära," selgitas Miljand. Ta ütles, et ei mõista, miks kino teistsuguse tee valis.

Koroonaviiruse levikust põhjustatud majandusraskuste tõttu on Solarise keskus juba teinud mõningatele üürnikele ajutist rendihinna soodustust.

Kas ka kinol võidakse üüri alandada, ei soostunud Miljand ütlema. "Pikaajalisi kokkuleppeid on praegusesmajandusolukorras keeruline sõlmida, sest see eeldab ka keskust finantseeriva panga nõusolekut," märkis ta.

Apollo Groupi nõukogu esimehe Sven Nuutmanni sõnul ei saa kino lõpetamise väide Solaris Keskusele üllatusena tulla. Samuti ei vasta tema kinnitusel tõele väide nagu poleks keskus vastavat sõnumit saanud.

Nuutmann ütles ERR-ile, et Solaris Kino on pidanud Solarise keskusega renditingimuste üle läbirääkimisi juba alates mullu sügisest, olles mitu korda kohtunud nii juhatuse tasandil kui ka esitanud ettepanekuid olukorra lahendamiseks nõukogu tasandil.

"Solaris Kino saatis viimased ettepanekud Solaris Keskuse nõukogule 13. veebruaril, mille kohta nõukogu küsis lisainfot. Selle Solaris Kino ka 26. veebruaril edastas, kuid sellele enam Solaris Keskus ei reageerinud," ütles Nuutmann.

"Solaris Kino järeldas sellest, et rendileandjal puudub lõplikult soov kokkuleppele jõuda ning seetõttu oli ainus võimalus esitada kohtule saneerimisavaldus."

Nuutmann lisas, et kui kohus 7. mail saneerimistaotluse rahuldas, saatis kino selle kohta teate ka Solarise keskuse nõukogule. "Seega ei saa vastata tõele ka Solarise keskuse juhi väide, et nad lugesid saneerimismenetlusest ajakirjandusest."

Nuutmann rõhutas, et Solaris Kino on otsinud olukorrale aktiivselt lahendust alates mullu sügisest ja seda nii suulises kui ka kirjalikus vormis. "Paraku tulutult, mille tulemus ongi saneerimismenetlusse minek," ütles Nuutmann.

Solarise keskus ja kino on ka varem vaielnud, kui mõni aasta tagasi saatis keskus märgukirja, sest kino ei täitnud lepingut. Seepeale ähvardas kino kohtusse pöörduda, kuid toona sai vaidlus lahendatud ja kuni praeguse saneerimismenetluse teateni toimis Miljandi sõnul poolte vahel koostöö suuremate probleemideta.

Margus Linnamäele kuuluv Apollo Group omandas Solarise kino 2014. aastal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: