Koroonaviiruse puhang langetas Tallinna Sadama käivet ja kasumit

Tallinna Sadama käive langes tänavu esimeses kvartalis koroonaviiruse puhangu tõttu kehtestatud piirangutest tulenevalt 2,2 protsenti 27,9 miljonile eurole ning ettevõtte puhaskasum langes aastaga 9,6 protsendi võrra 10 miljonile eurole.

Esimese kvartali tulemust mõjutas peamiselt märtsis koroonaviiruse pandeemiaga seoses seatud piirangud reisijate liikumisele, mistõttu peatasid mitmed rahvusvahelised reisilaevad liikluse. Seetõttu vähenesid tulud laevatasudest ning reisijatasud.

Kontserni korrigeeritud EBITDA ehk kulumieelne ärikasum oli esimeses kvartalis 16,2 miljonit eurot, langedes aasta varasemaga võrreldes 4,1 protsenti.

Tallinna Sadam investeeris esimeses kvartalis 8,8 miljonit eurot, mis on kaks korda enam kui mullu. Ettevõte jätkas D-terminali ehitustöid ning alustas kruiisiterminali ehitusega Tallinna Vanasadamas ja ka Paldiski Lõunasadama süvendamise ja laiendamisega.

Müügitulu vähenes esimeses kvartalis 2,2 protsenti. Müügitulu liikide lõikes vähenes enim ehk 28 protsenti elektrienergia müük, seoses selle tarbimise vähenemisega sadamates ja elektrienergia hinna langusega. Käive kasvas reisiparvlaevade ja muus segmendis, langes aga reisisadamate ja kaubasadamate segmendis.

Reisisadamate segmendi käive vähenes peamiselt reisijatasu tulu osas, peamiselt liikumispiirangute tõttu. Vähenemist tasakaalustas laevatasude tulu kasv ligi 200 000 euro võrra.

Kaubasadamate segmendi käive vähenes peamiselt elektri ja võrgutasu languse tõttu, kukkudes ligi 400 000 eurot. Laevatasude ja kaubatasu tulud vähenesid seoses konteinerlaevade külastuste arvu vähenemisega ning teiste lastiliikidega võrreldes madalama tuluga vedellasti mahu ja osakaalu kasvuga.

Reisiparvlaevade segmendi tulu kasvas 200 000 eurot ehk 2,8 protsenti, peamiselt eelmisest aastast kõrgemate tasumäärade mõjul, mis on seotud Eesti tarbija- ja kütuse hinnaindeksi ning palgainflatsiooniga.

Muu segmendi müügitulu suurenemine tulenes jäämurdja Botnica lepingulise tasu indekseerimise mõjust Eesti tarbijahinnaindeksiga.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: