Jordaania kuningas: Lähis-Ida ähvardab juunis massiivne konflikt

Jordaania kuningas Abdullah II.
Jordaania kuningas Abdullah II. Autor/allikas: SCANPIX/AP/Raad Adayleh

Lähis-Idas leiab aset "massiivne konflikt", kui Iisrael teeb teoks kavatsused ja võtab suure osa Läänekaldast enda kätte, ütles Jordaania kuningas Abdullah II intervjuus Der Spiegelile.

Iisraeli uus valitsus soovib ühendada Läänekalda osad Iisraeliga, Jordaania kuninga sõnul tähendaks see aga rahulepingu katkemist Iisraeliga ning sõjalist konflikti.

Eelmisel nädalal saadi Iisraelis lõpuks uus, Benjamin Netanyahu juhtitav valitsus, kelle üks lubadus on ühendada suur osa Läänekaldast Iisraeliga. Juudiriigi plaanidele on andnud oma toe ka USA.

Valitsuslepingu järgi võib Netanyahu juba 1. juunil anda käsu Läänekalda ühendamiseks. Netanyahu on varem öelnud, et plaan tehakse teoks sel suvel USA abiga.

Abdullahi sõnul tähendaks Iisraeli plaani teokstegemine, et piirkonnas tekiks kaos. "Kui Iisrael tõesti liidab Läänekalda endaga, siis juhib see massiivse konfliktini Jordaania kuningriigiga," ütles Abdullah Der Spiegelile.

Praegu kehtib Iisraeli ja Jordaania vahel rahuleping, kuid Abdullahi sõnul on võimalik selle tühistamine.

Euroopa Liidu riikides ei ole Iisraeli plaanidesse hästi suhtutud ning Iisraeli meedia andmetel kaalutakse Iisraeli vastu lausa sanktsioonide kehtestamist, kui juudiriik peaks oma plaanid Läänekaldaga teoks tegema.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: