Auvere elektrijaama lähedusse kavandatakse agroparki

Foto: ERR

Ida-Virumaale Auvere elektrijaama lähistele kavandatakse agropargi rajamist, kus põlevkivitööstuse lähedust kasutades saaks suures koguses aiasaadusi kasvatada.

1400 hektari suuruse agropargi projekti veab Ida-Virumaa tööstusalade arendamise sihtasutus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Narva karjääri vanadele kaevandusaladele rajatavates kasvuhoonetes saaks kasutada põlevkivielektri tootmisel eralduvat süsihappegaasi.

Ala väljaehitamisele võib kuluda kuni kolm aastat ja investorite leidmisel ulatuks projekti maht mõnesaja miljoni euroni.  

"Me üritame sinna leida ettevõtjaid, kes oleksid valmis kasvuhoonetes aiasaadusi kasvatama, lisaks vetikakasvatus, võib-olla ka sellised uuemad trendiasjad nagu putukakasvatus jne," ütles Ida-Virumaa tööstusalade arenduse juht Teet Kuusmik.

"Ja kuna lähedal asub Auvere elektrijaam ja õlitööstus, siis sealt on võimalik kasutusele võtta nii soojusenergiat, kui otseliiniga ilma võrgutasudeta elektrienergiat, kõrval asub Narva jõgi, kus on suures koguses veeressurssi. Ja muidugi kohalike inimeste jaoks kindlasti uued ettevõtted, mis loovad uusi töökohti," lisas Kuusmik.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: