X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kirna mõisa pargis on õide puhkemas 200 000 tulpi

Järvamaal asuva Kirna mõisa pargis on õide puhkemas 200 000 tulpi, mis istutati mulda möödunud aasta sügisel talgute korras.

Kirna mõisa omanik Reimo Lilienthal ütles, et aktsiaselts Nurmiko kinkis Kirna mõisale 200 000 tulbisibulat pärast kasvuhoone põlengut. Sügisel said need mulda talgute korras. Kuna pargipuude juured on madalal, siis peenraid kaevata ei õnnestunud, kohale veeti 150 kuupmeetrit mulda.

"Me siis moodustasime umbes 2000 ruutmeetrit tulbipeenart ja selle värske mulla sisse sai juba 5. oktoobri talgupäeva korras – meil oli abis 50 talgulist – need tulbisibulad mulda pistetud," rääkis Lilienthal.

Kirna mõisa aednik Andželika Mals nentis, et sordivalik pole väga suur, kuid ta on neid kokku lugenud 17 või 18. Haruldusi nende hulgas ehk pole, ent huvitavaid õisi võib sealt leida küll. 

"Pojengiõie kujulised tulbid, kollased, kõige varajasemad ja meeletult hea lõhnaga," loetles Mals. "Sordi nimi peaks olema Vedi Napoli. Kui on niisugune tuulevaikne ilm ja kui neid on palju, siis kuskil kahe-kolme meetri raadiuses on seda lõhna täitsa tunda."

Kuna tulbid said mulda pisut eriskummalisel viisil, mõtles aednik murega, kuidas sibulad talve üle elavad ja kas nad kevadel üldse õitsema hakkavadki. "Kui sa oled natuke rohkem lillekasvatusega nii-öelda sina peal, siis sa tead, mis on selleks vaja, et oleks ilus õis. See ei ole lihtsalt nii, et viskan mulda ja ootan et on lillemeri," sõnas Mals.

"Hetkel tundub, et umbes 60 protsenti nendest tulpidest on nüüd lahti, 40 protsenti on tulemas. Ma arvan, et see tipp võiks olla järgmisel nädalal," hindas Lilienthal.

 

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: