Saaremaa võib sel nädalal saada uue vallavanema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Margus Muld/ERR

Neljapäeval koguneb Saaremaa vallavolikogu valima uut vallavanemat. Aprillis koroonakriisi tõttu poliitilise vastutuse võtnud Madis Kallase asemele on tõusmas senine vallavalitsuse ametnik Mikk Tuisk.

Tuisu esitasid vallavanema kandidaadiks sotsiaaldemokraadid, ent ise on mees parteitu. Tuisk rääkis "Vikerhommikus", et Saaremaa sotsid pole "parteinõudlikud" ning paljud, kes nende nimekirjas kandideerivad, pole parteis. "Mõnus seltskond on kokku saanud, kes tahab ajada Saaremaa asja, ja neil lastaksegi ajada Saaremaa asja." Praegu pole Tuisul ka plaani ühegi erakonnaga liituda.

"Mina olen poliitikas niivõrd uus inimene, et prooviks kõigepealt vallavanemana sisse elada ja vaadata, kuidas see asi üldse on ja siis hakkame mõtlema selle peale. Aga hetkel ei ole plaani liituda kellegagi," rääkis varem vallavalitsuses majandus- ja haldusosakonna juhatajana töötanud Tuisk.

Vallavanemaks saades peab Tuisk kõige suuremaks väljakutseks eelarvet. "Selge on see, et majandus langeb nii Saaremaal kui ülejäänud Eestis ja kogu maailmas, ehk tuleb teha valikuid, kuidas edasi saab. Aga täpsed andmed on veel tulemas," rääkis tulevane vallajuht.

Olukorras, kus muu maailm on lukus, loodab Tuisk sellele, et kohalik turist tuleb Saaremaad avastama.

Saaremaaga püsiühendusega loomise plaanist rääkides märkis Tuisk, et isiklikus plaanis temal seda silda vaja ei ole. "Küll aga saan ma täiesti aru ettevõtjatest, kes hommikuti istuvad praamisabas, kaubad ei liigu. Selles mõttes Saaremaa majandusele pikas perspektiivis oleks see kasulik," märkis ta. "Aga emotsionaalselt on ta keeruline teema kõigile." Kohalike meelsust kirjeldades ütles Tuisk, et nooremad pigem toetavad silla ehitamist ja vanemad mitte.

Eelmisel nädalal sai Tuisk koalitsiooninõukogu koosolekul ühise toetuse. "Nii Keskerakond kui ka Reformierakond kinnitasid, et toetavad jätkuvalt Mikk Tuisku, nii et selles osas muutusi ei ole. Läheme järgmisel nädalal tema kandidatuuriga välja," ütles toona Meie Maale Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Saaremaa piirkonna juht Rando Kubits.

Vallavanemat valima koguneb volikogu 28. mail.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: