EBS-i uueks rektoriks valiti Meelis Kitsing

Meelis Kitsing.
Meelis Kitsing. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Estonian Business Schooli (EBS) senat nimetas ülikooli uueks rektoriks seni EBS-i professori ning majandusteooria ja rahanduse õppetooli juhina töötanud Meelis Kitsingu.

Meelis Kitsing asub EBS-i rektori ametikohale 1. augustil 2020. Kitsingu ametisse astumiseni jätkab EBS-i rektorina tööd professor Arno Almann.

EBS-i kantsleri ja rektori valimiskogu esimehe Mart Habakuke sõnul oli valimiskogu eesmärgiks leida juht, kes jätkab ja kiirendab EBSi liikumist õppurikeskseks ning keskkonna muutustega kiiresti kohanevaks äriülikooliks. 

"Meelis Kitsingu visioon, kogemused ja isikuomadused vastasid kõige paremini sellele valikukriteeriumile," selgitas Habakuk.

Meelis Kitsingu sõnul on tema eesmärgiks arendada EBS oluliseks hariduse ja ettevõtluse koostööplatvormiks.

"Juhtimisülikoolina on EBS-il oluline roll ettevõtluse ja majandushariduse ökosüsteemis. Seda koostööd tuleb pidevalt süvendada ja laiendada, kaasates erinevaid ettevõtteid, mittetulundusorganisatsioone ning avaliku sektori ja teadusorganisatsioone. Seda tuleb teha nii Tallinnas ja Helsingis, kus EBS täna tegutseb, kui ka rahvusvaheliselt," rõhutas Kitsing.

Meelis Kitsing töötas seni EBS-i professori ning majandusteooria ja rahanduse õppetooli juhina. Ta on ka Arenguseire Keskuse uuringute juht. Kitsing on töötanud riigikantselei strateegiabüroo nõunikuna, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis majandusanalüüsi juhina ning olnud Eesti Majandusteaduse Seltsi president. Enne akadeemilisele tööle asumist töötas ta rahvusvahelistes ettevõtetes ja oli Tallinna linnavolikogu liige.

Estonian Business School (EBS) on Eesti vanim eraülikool, kus õpib bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe tasemel kokku 1400 üliõpilast, kes saavad oma teadmisi käia täiendamas 60 partnerülikoolis üle maailma.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: