Itaalia andis juba teisele ministrile politseieskordi seoses pingetega

Lucia Azzolina (vasakul) intervjuud andmas.
Lucia Azzolina (vasakul) intervjuud andmas. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMA

Itaalia võimud andsid kolmapäeval juba teise ministri politsei kaitse alla seoses kartusega, et ametnikud võivad sattuda füüsilise vägivalla sihtmärgiks, milleni on viinud pingete kasv ühiskonnas koroonaviiruskriisiga hakkama saamise küsimuste üle.

Politsei teatel eraldati Itaalia haridusministrile Lucia Azzolinale politseieskort pärast seda, kui naisele oli tehtud ähvardusi.

Esmaspäeval sai politseieskordi endale asetervishoiuminister Pierpaolo Sileri, kui talle tehti ähvardusi seoses koroonaviiruse abiga.

Politseil paluti kolmapäeval valvata ka Lombardia piirkonna kuberneri Attilio Fontanat, kui üks Milanos paiknev graffiti-seinamaaling teda "mõrtsukaks" nimetas. Lisaks tehti talle sotsiaalmeedias ka ähvardusi.

Põhja-Itaalias asuv Lombardia sai pandeemiast enim räsida, kokku on Itaalias tuvastatud üle 33 000 COVID-19 seostatud surmajuhu.

Fontanat on tugevalt kritiseeritud läbikukkumises viiruskriisi ohjeldamisel.

"Kahjuks teame, et verbaalse ja füüsilise vägivalla vahel on väike samm. Me hoiame jätkuvalt valvsust," ütles keskkonnaminister Sergio Costa. "Äärmiselt murettekitav on see, et taoline viha ja ähvarduste õhkkond on tekkinud koolide, tervishoiuasutuste ja teiste tundlike ja tähtsate teemade ümber."

Itaalial on samuti tegu, et käima saada oma majanduselu, mis sai halvava hoobi kaks ja pool kuud kestnud pea täieliku liikumiskeelu tõttu.

"Ühiskondlike pingete risk on olemas ning meeleheide võib terves riigis plahvatada," ütles välisminister Luigi Di Maio.

Mõlemad politseieskordi saanud ministrid kuuluvad Itaalia eliidivastasesse Viie Tähe Liikumisse (M5S), mis on võimuliidu väikepartner. Fontana on parempoolse Lega Nord partei liige.

Fontana ütles, et ta ei ole palunud endale politseikaitset ning rõhutas, et tema tööd ei mõjuta praegune olukord kuidagi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: