Vandaal kraapis kommunismiohvrite memoriaalile viisnurki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kommunismiohvrite memoriaali peale on keegi kraapinud viisnurki. Eesti Mälu Instituut tegi sellega seoses avalduse politseile.

Kommunismiohvrite memoriaali linnapoolsele küljele on kraabitud viisnurki. Nende kõrgus annab ettekujutuse tegija pikkusest ning tõsiasi, et too seisis otse valvekaamerate all, sellest, et ta eriti ei mõelnud.

"Ümberringi ei ole aedu, politseivalvet. Inimesed on kõik siia väga teretulnud. Selle taustal on eriti häbiväärne ja jälk, et keegi siia üldse midagi kraabib," ütles instituudi teavituse ja koostöö valdkonna juht Sergei Metlev "Aktuaalsele kaamerale".

Eesti Mälu Instituut tegi politseile avalduse. Politseist öeldi "Aktuaalsele kaamerale", et uurijad vaatavad selle üle esmaspäeval ja otsustavad, kas alustada menetlust, millise paragrahvi alusel ja milline on eeldatav karistus, kui süüdlane kindlaks tehakse.

"Väga loodan, et politsei sellega tegeleb, sõltumata sellest, kas see on lihtsalt rumalus ja lollus või provokatiivne tegevus. /.../ See koht on lõppkokkuvõttes sellist tüüpi paik, kus midagi kraapides sa ju lihtsalt ei kraabi midagi seina peale, vaid inimeste lugudesse, mälestustesse," sõnas Metlev.

Varem on Riigi Kinnisvara AS, mis memoriaali haldab, kord teraspaneele üle värvinud - samuti sodimise tõttu.

"Üldiselt on memoriaali väga hästi hoitud. Inimesed on siia teretulnud ja kõik need kompositsioonid, mis siin on olemas, isegi soodustavad vahetut kokkupuudet memoriaaliga," ütles Metlev.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: