Memoriaalile viisnurkade kraapimise osas algatati kriminaalmenetlus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Memoriaalile kraabitud viisnurgad.
Memoriaalile kraabitud viisnurgad. Autor/allikas: ERR

Eelmise nädala lõpus selgus, et Tallinnas Maarjamäel asuva kommunismiohvrite memoriaali peale oli keegi kraapinud viisnurki. Politsei algatas surnute mälestuse teotamise alusel kriminaalmenetluse.

Kommunismiohvrite memoriaali linnapoolsele küljele oli kraabitud viisnurki ning Eesti Mälu Instituut tegi selle kohta politseile avalduse.

Politseist öeldi teisipäeval ERR-ile, et juhtumi osas on alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahv 149 alusel, mis käsitleb surnu mälestuse teotamist.

Kahtlusaluseid praegu politseil pole, tutvutakse turvavideote ja muude tõenditega.

"Matuse- või muu surnu mälestamise tseremoonia takistamise, haua või muu viimseks puhkepaigaks tunnistatud koha või surnule püstitatud mälestusmärgi rüüstamise või nimetatud kohtadest eseme varguse eest karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega," ütles Ida-Harju politseijaoskonna vanemuurija Kristi Vares.

Ka varem on Riigi Kinnisvara AS, mis memoriaali haldab, kord teraspaneele üle värvinud, seda samuti sodimise tõttu.

Eesti Mälu Instituudi teavituse ja koostöö valdkonna juht Sergei Metlev ütles "Aktuaalsele kaamerale", et memoriaali ümberr ei ole aedu, politseivalvet. "Inimesed on kõik siia väga teretulnud. Selle taustal on eriti häbiväärne ja jälk, et keegi siia üldse midagi kraabib," nentis Metlev.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: