Politsei tabas memoriaalile viisnurki kraapinud lapsed, menetlus lõpetati ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Memoriaalile kraabitud viisnurgad. Autor/allikas: ERR

Politsei tegi kindlaks inimesed, kes kraapisid Tallinnas Maarjamäel asuvale kommunismiohvrite memoriaalile viisnurki. Kuna tegemist oli alaealistega, siis kriminaalmenetlus lõpetati.

"Teo toimepanijad on tuvastatud ning nendega on läbi viidud vajalikud menetlustoimingud. Teo toimepanijateks osutusid süüvõimetud isikud ning kriminaalmenetlus on prokuratuuri loal lõpetatud," ütles politsei- ja piirivalveameti (PPA) Ida-Harju politseijaoskonna vanemuurija Kristi Vares ERR-ile.

"Tegu oli seaduse järgi mittesubjektidega ehk eesti keeli alla 14-aastastega, kes on süüvõimetud ning neid ei ole võimalik kriminaalmenetluse mõttes vastutusele võtta," selgitas Põhja ringkonnaprokuratuuri alaealiste ja lähisuhte vägivalla kuritegude osakonna abiprokurör Annika Vanatoa.

Tema sõnul karistatakse teo toimepanijaid, kui nad on süüvõimelised. "Seega ei olegi prokuratuuril ja ka politseil sellisel juhul muud võimalust, kui menetlus lõpetada," lisas prokurör.

"Küll aga informeeritakse juhtunust piirkonnajärgset lastekaitset, kes saab oma pädevuse piires perekonna ja lastega edasi tegeleda," lisas Vanatoa.

Mai lõpus avastati, et kommunismiohvrite memoriaali linnapoolsele küljele oli kraabitud viisnurki.

Eesti Mälu Instituut tegi selle kohta politseile avalduse ning politsei algatas karistusseadustiku paragrahv 149 alusel, mis käsitleb surnu mälestuse teotamist, kriminaalmenetluse.

Kahtlusaluste leidmiseks tutvus politsei turvavideotega ning kasutas muid tõendeid.

Praegu käivad memoriaali juures korrastustööd, mille käigus kahjustused likvideeritakse.

Hooldus- ja remonttööde käigus, mis lähevad maksma 51 000 eurot, puhastatakse ja värvitakse kahjustatud metallkonstruktsioone, paigaldatakse täiendavad nimetahvlid ning puhastatakse ja korrastatakse olemasolevad. Lisaks paigaldatakse betoonpinkide valgustite dimmerid, ütles Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) esindaja kolmapäeval ERR-ile.

Remontööd kommunismiohvrite memoriaali juures. Autor/allikas: ERR / Mait Ots

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: