Eestis on surnud koroonaviirusega 32 meest ja 36 naist

{{1590999540000 | amCalendar}}
Koroonatest.
Koroonatest. Autor/allikas: Pixabay

Eestis on koroonaviirus nõudnud 68 inimese elu, kellest 32 on mehed ja 36 naised, teatas terviseamet ERR-ile.

Eesti näitajad erinevad mitmetest teistest riikidest, kus koroonaviirusesse on surnud rohkem mehi kui naisi. Näiteks Saksamaal on vastavad arvud 4572 meest ja 3680 naist.

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna juhataja Mari-Anne Härma on varem ERR-i ingliskeelsele portaalile öelnud, et naiste suurema suremuse põhjus Eestis võib olla see, et meie pikaajalise hoolduse asutustes on naisi rohkem kui mehi ning seetõttu on statistiliselt suurem ka tõenäosus, et naisi sureb rohkem kui mehi.

"Üldiselt on meestel rohkem terviseprobleeme võrreldes samaealiste naistega. Tõenäoliselt näeksime teistsugust suundumust, kui nakatunud ja surnud inimeste arv oleks suurem."

Ka on koroonaviirusesse haigestunute seas Eestis naisi rohkem kui mehi - protsendid vastavalt 55,5 ja 44,5. Selle põhjus on aga asjaolu, et tänase seisuga on naistele rohkem teste tehtud.

"Arvestades kõiki tehtud teste tänase seisuga, sh kordusteste, jaguneb testide arv soo lõikes ümardatult 60 protsenti naised ja 40 protsenti mehed. Siin on põhjus selles, et teatud vanusegruppides, mis omakorda kuuluvad COVID-19 riskigruppidesse ning keda seetõttu ka testiti rohkem, on naiste osakaal suurem," ütles terviseameti projekti-ja infohaldusjuht Ingrid Rooda ERR-ile.

Eestis on esmaspäeva hommiku seisuga tehtud kokku 83 353 testi. Inimesi, kellele on rohkem kui üks test tehtud, on nendest kokku 12 320 (kõik inimesed, keda testiti rohkem kui üks kord). Kordusteste kõikide juhtumite kohta on tehtud kokku 11 514.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: