Ööpäevaga lisandus 21 positiivset testi

Koroonaviiruse testide analüüsimine.
Koroonaviiruse testide analüüsimine. Autor/allikas: Ser Amantio di Nicolao/Wikimedia Commons

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 855 koroonaviiruse esmast testi, millest 2,5 protsenti ehk 21 inimese testi tulemus osutus positiivseks, teatas terviseamet.

Rahvastikuregistri andmetel laekus 12 positiivset testi tulemust Harjumaale (neist kuus Tallinna), viis Ida-Virumaale, kolm Lääne-Virumaale ja ühe testi tulemuse puhul on maakond rahvastikuregistri alusel teadmata. 

Ida- ja Lääne-Virumaa positiivsete juhtumite puhul on tegemist peresiseste levikutega. Tallinnas  ja Harjumaal oli kuuel juhul tegemist nakatumistega tööl (neist neli juhtumit Lunden Food OÜ-s), kolmel juhul toimus nakatumine peresiseselt ning kolmel juhul pole nakkusallikas teada, teatas terviseamet.

Laupäeva hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 13 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.  Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Haiglast on koju saadetud 350 inimest, lõpetatud 362 COVID-19 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1675 inimest. Neist 1293 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (77,2 protsenti), 382 inimese puhul (22,8 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Eestis on kokku tehtud enam kui 89 000 esmast testi, nendest 1931 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: