Teist aastat järjest oli eestlaste loomulik iive positiivne

Sündide tabel.
Sündide tabel. Autor/allikas: ERR

Eestis elavate eestlaste arv suurenes mullu loomuliku iibe tõttu 348 ja rändesaldo tulemusel 794 inimese võrra. Statistikaameti andmetel elas aasta algul Eestis 909 552 eestlast.

Statistikaameti juhtivanalüütik Alis Tammuri sõnul on eestlaste loomulik iive püsinud tasakaalu lähedal viimased kaksteist aastat.

"Aastatel 2008–2012 oli eestlaste loomulik iive positiivne, püsis seejärel viiel järjestikusel aastal negatiivne ja on nüüd kahel viimasel aastal pööranud jälle positiivseks. Kokku on viimase tosina aasta jooksul sündinud 3600 eestlast rohkem kui surnud," ütles Tammur.

Viimased kolm aastat on positiivne olnud ka eestlaste välisrände saldo ehk eestlasi on kodumaale rohkem tagasi tulnud kui välismaale kolinud.

Pärast iseseisvuse taastamist algas Eesti jaoks negatiivse välisrändega periood, mil alguses lahkus suur osa siin elanud vene päritolu inimestest ja seejärel kasvas ka eestlaste välisränne. Pärast Euroopa Liiduga liitumist avanesid piirid ja lahkujate arv suurenes veelgi.

"Viimased viis aastat on olnud positiivne kogu Eesti välisränne ja viimased kolm aastat ka eestlaste välisränne. Ühte peamist motivaatorit inimeste tagasi pöördumiseks kodumaale on keeruline välja tuua, ent riigi üldine majanduslik stabiilsus tõi inimesi tagasi näiteks ka eelmise majanduskriisi eel," lisas Tammur.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: