Indrek Kiisler: Jüri Ratas on asunud koroonakriisi riismeid ära kasutama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Indrek Kiisler
Indrek Kiisler Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

50 000 euro skandaalis siplev peaminister Jüri Ratas ei vali vahendeid, et jätta endast kõrvalseisja muljet, kirjutab Indrek Kiisler.

Teisipäeva pärastlõunal kirjutas peaminister Facebookis, et olukord on koroonarindel taas tõsine: "Möödunud nädalal püsis nakatamiskordaja üle 1 ja korra jõudis ka senise tipuga võrreldavale tasemele. See tähendab, et peame taaskord iga päev tõsiselt võtma ja valvsalt kasutama kõiki neid soovitusi, mis kaitsevad meid koroonaviiruse eest ja tõkestavad selle levikut."

Professor Irja Lutsar ütles raadiouudistele antud lühikommentaaris, et nakatumiskordaja on olnud koroonakriisi ajal ka üle kahe ja tipust jääb praegu ikka palju puudu.

Jah, nakkuse levik on laienenud, kuid Eesti puhul peab endiselt arvestama, et meil on nakatunute koguarv niivõrd väike, et igapäevane kõikumine tähendabki suuri muutusi. Viimase nädala jooksul on meil olnud päevi, kus on olnud lausa 21 uut viirusjuhtumit, samas ka päevi, kus on neid olnud vaid üksikud.

Miks Ratas selle postituse tegi teisipäeval, päeval, kui meil tuvastati seitse nakatunut?

Vastus on kahjuks labaselt poliittehnoloogiline. Peaminister ja Keskerakonna esimees on asunud koroonakriisi riismeid ära kasutama, et hoiduda ebameeldivatest muudest teemadest.

Esmaspäeval ei pidanud peaminister vajalikuks ERR-i raadiouudistele kommenteerida, kuidas ikkagi juhtus nii, et kriminaalkaristuse saanud Keskerakond on taas pannud toime teo, mis pehmelt öeldes viitab ebaseaduslikule rahaannetusele.

Miks ei teinud tundmatu rahapatakas poole aasta jooksul südamele valu? Kui pööratakse täitmisele möödunud sügisene tingimisi kohtuotsus ja ära tuleb maksta ka toonane karistussumma 250 000 eurot? Lisaks ootab erakonda uus kohtuasi selle aasta septembris, sealt tulev nõue võib olla üle miljoni euro. Need on tõsised küsimused.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ei võta ka telefoni ning Keskerakonna ülejäänud juhtliikmed liiguvad ringi nagu eksinud siilid udus. Nad pole midagi näinud ega kuulnud. Jüri Ratase taktika on lihtne - praegu tuleb hoiduda Stenbocki müüride taha. Loota, et rahaannetuskandaalist väsitakse.

Neljapäeval on valitsuse laual euroliidu ühislaenu võtmise küsimus, see mängitakse ajakirjanike eest teravaks poliitiliseks heitluseks. EKRE oskab sel teemal kõvasti lärmi lüüa ning on sellega ka peaministri jaoks teinud korraliku teene.

Mingil hetkel tuleb siiski erakonna peasekretär ohverdada, Korb on varemgi võtnud erakonnas toimuva pärast vastutuse. Küllap ka seekord.

Lõpetuseks koalitsiooni kolmandast osapoolest, milleks on erakond Isamaa. Tasuks korra meenutada 2013. aasta ja 2017. aasta kohalikke valimisi Tallinnas, kus Isamaa põhiloosungiks oli korrumpeerunud linnavalitsuse kõrvaldamine ja äraostetava Keskerakonna opositsiooni lükkamine.

Loodetavasti läheb Isamaa 2021. aastal Tallinnas valimistele juba uue loosungiga "Saime rahakantijatega koos valitsetud Toompeal, miks mitte ka all-linnas?"

Toimetaja: Kaupo Meiel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: