Terviseamet alandas ohutaset

{{1591704600000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Terviseamet teatas otsusest liikuda epidemioloogilise olukorra muutumise tõttu hädaolukorra faasist hädaolukorra ohu faasi.

Terviseameti peadirektor Merike Jürilo teatas, et johtuvalt viimase 14 päeva nakatumiste hulgast 100 000 elaniku kohta võib nihutada ohutaset leebemaks ja liikuda hädaolukorrast hädaolukorra ohu faasi. Teisisõnu: kui eriolukorra lõppedes kehtis Eestis ohufaas number kaks, siis nüüd oleme faasis üks. Seda aga niipea nihutama ei hakata, sest haigestumised on kerges tõusus ja lõppu ei paista ning terviseamet on vajadusel valmis käivitama nakkuse tõrje plaanid.

Hädaolukorra ohu faas tähendab, et lõppevad meditsiinijuht Arkadi Popovi volitused, küll aga jäävad kehtima tema mõningad varasemad korraldused, mis puudutavad plaanilist ravi ja haiglate valmisolekut.

Jürilo rõhutas, et põhisõnum jääb samaks: "Haigus ei ole Eestist kuhugi kadunud, peame olema jätkuvalt väga tähelepanelikud, valvsad, panustama sellesse, et tervishoiusektori asutustel oleksid olemas isikukaitsevahendid," loetles Jürilo, lisaes, et tagatud peab olema ka see, et viirus ei leviks haiglates ja hooldekodudes kontrollimatult.

"Hädaolukorra oht tekkis isikukaitsevahendite puudusest. Ka plaanilist ravi piirasime neil põhjustel," toonitas Jürilo.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai tõdes, et peamine õppetund kriisist on, et riik peab sellisteks olukordadeks valmistuma rahulikel aegadel, et oleks olemaks isikukaitsevahendite varu jm. Seda, et nendega tekib probleem, oli terviseametile selge veebruari alguseks, kui Hiina oli oma haiguspuhangu tõttu nende tootmise ja tarneahelad katkestanud.

Peaminister hoiatab nakatumiskordaja kasvu eest

Kui terviseamet otsustas ohutaset alandada, siis peaminister Jüri Ratas postitas oma Facebooki kontole hoiatuse, et nakatumiskordaja on ohtlikult suureks paisunud.

"Tõsine hoiatus! Teadusnõukoja andmeil on koroonaviiruse nakatamiskordaja märgatavalt kasvanud. Möödunud nädalal püsis see pidevalt üle 1," kirjutab Ratas.

Lisaks meeldetuletusele jääda tõbisena koju ja helistada arstile ning pesta ja desinfitseerida käsi, manitseb peaminister ka pidudest hoiduma.

"Peod on mõistlik pidamata jätta. Ka lõpupidudel peame meeles pidama, et igal noorel on vanemad ning vanavanemad, kes võivad haigust põdeda väga tõsiselt," põhjendab ta.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: